Ел Класико не е еднаква. Блог "Футбол стил Ретро", обяснява защо испанската лига е най-силният в Европа.

За 15 да завърши сезона в новото хилядолетие, испански клубове са спечелили невероятна редица европейски трофеи, и (изведнъж) сред собствениците на тези трофеи не са просто обикновен стари неутралните фенове "Реал" и "Барселона".

Пет различни клубове са довели Испания 13 трофеи Европейската купа от 30 възможни. И това не е преброяване poluvystavochny Суперкупата! Прецизно читател все още да ти кажа, че за сметка на испанските трофеи 9 (от общо 15), също печели пет клубове.

Представители на само седем национални първенства триумфираха във всеки турнир за Европейската купа в XXI век. предимство на Испания в броя на трофеи е просто поразителна. Предимство е и броя на отборите, участващи в спечелването трофеи.

Защо испанския пример е най-якото първенство XXI век

Като послепис. Някой може да се намери тази статистика пресилено и не отразява реалната разпределението на властта в европейския футбол. Може би. Но това, което те не се конкурират с представители на други страни, трябва да служи като мярка за качеството на вътрешното първенство? Отново, но накратко: 13 (22) Европейска купа трофеи, пет клуба - Европейската купа победителите, осем различни отбори в финалите на Европейската купа. Всичко това е испанската Примера в XXI век.