ПредишенСледващото

пейзаж стрелба

Пейзаж - един от любимите ми жанрове. Трудно е да се повярва, но никой в ​​света не може да направи снимка два пъти по един и същ: в зависимост от сезона, точката на снимане, осветление, облаци, а дори и температурата на снимката ще бъде всеки път нов. Аз дори имам моите любими места, които съм наети доста редовно, всеки път става съвсем различно в неговите рамки за пълнене.

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Carl Zeiss Touit Distagon T * дванадесет мм F / 2.8

X-T1 настройка: ISO 1600, F13, 1/100 сек, 18.0 mm екв. 7.0 MB Изтегляне RAW

За мен, пейзажна фотография - е да работи предимно с цвят. Аз съм много важно да се запази на снимката цветовете, които стигаше погледът. За съжаление, не всички камери днес са способни на това. В борбата за ниски камери шум, много производители забравят за цвят. На фона на Fujifilm X серия фотоапарати не престава да ме зарадва със своите цветове. Fujifilm X-T1 не е изключение. В това аз съм убеден, още от първия кадър ...

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XF четиринайсетмилиметър F2.8 R

X-T1 настройка: ISO 250, F7.1, 1/100 сек, 21.0 mm екв. 5.0 MB

На залез слънце, отивам със семейството на разходка извън града. В Спринг Стрийт, но оставя само тук и там започват да се появяват на дърветата. Около доминирана от жълто и охра цветове на залязващото слънце и пролетна гора. Снимайте в тези условия - не е лесна задача за камерата. Но ние трябва да отдаде почит на Fujifilm X-T1. Тя определя баланса на бялото правилно, а не теглене на рамката по посока на неестествени цветове. И най-важното - в рамките перфектно прехвърлени към оттенък небе, които ефективно се отправя топли цветове в тази картина.

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XC 50-230 мм F4.5-6.7 OIS на

X-T1 настройка: ISO 250, F13, 1/100 и, 345.0 mm екв. 6.0 MB Изтегляне RAW

Като цяло, възпроизвеждане на цветовете на сини и зелени цветове - караш камери Fujifilm. Специалистите на фирмата, след като са работили с филмова продукция, са били в състояние да прехвърлят своите знания и цифрова фотография. По време на теста на времето X-T1 аз бях в състояние да се увериш: цветът на небето и зеленината цвят (в случая на игли) винаги се прехвърля точно перфектна, запазвайки фини тонални преходи и най-малките нюанси. За пейзаж фотограф е важно!

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Carl Zeiss Touit Distagon T * 12 мм F / 2.8

X-T1 настройка: ISO 400, F8, 1/105 сек, 18.0 mm екв. 7.0 MB Изтегляне RAW

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XF 23 mm F1.4 R

X-T1 настройка: ISO 400, F5.6, 1/220 сек, 35.0 mm екв. 4.0 MB Изтегляне RAW

По време на пейзажната фотография Аз често използват правоъгълен дисплей: тя позволява да се комфортно стреля с ниските точки в пейзажа и добавяне на преден план, когато това не е така. Понякога нарочно се фокусира някои детайли на преден план, като трева, за да замъглите фона и да направи един изстрел по-триизмерен. Едва ли мога да си представя как в такава ситуация, щях да изстрел без накланяне на дисплея ...

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Carl Zeiss Touit Distagon T * 12 мм F / 2.8

X-T1 настройка: ISO 640, F13, 1/100 сек, 18.0 mm екв. 6.0 MB Изтегляне RAW

Следващата серия от снимки, което правя вече в града. Аз не съм твърде привързан към снимате градски пейзажи ден: Трудно светлина на слънцето е високо в рамката създава прекомерна разлика, сумата загуби в снимките. И цветът не е толкова заинтересован: синьо небе и сив бетон - най-много, че може да се очаква. Така че, докато чакат за една интересна вечер светлина аз докато се забавлявате правене на снимки на архитектурата, и в същото време да се справят с настройките на камерата.

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XF четиринайсетмилиметър F2.8 R

X-T1 настройка: ISO 200, F8, 1/150 сек, 21.0 mm екв. 7.0 MB Изтегляне RAW

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1
X-T1 настройка: ISO 200, F8, 1/240 сек, 21.0 mm екв. 7.0 MB

Така например, открих една интересна особеност с филм симулация експониране със съседни. Избера три варианта за филм симулация, която ще бъде използвана за клин. Спирам на стандартните настройки профила Velvia (с този профил, аз го направих почти всички днешни рамки) и "Моно + червен филтър". Последната настройка не е избрано случайно: това е с помощта на червен филтър в черно-бяла фотография може да получи най-зрелищните снимките на един слънчев ден. Червен филтър значително замъглява сините нюанси ще направят синьото небе по-контрастен, а понякога дори по-драматично.

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Моделиране филм "Стандарт"

X-T1 настройка: ISO 200, F8, 1/550 сек, 73.0 mm екв. 5.0 MB

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Моделиране филм Velvia

X-T1 настройка: ISO 200, F8, 1/550 сек, 73.0 mm екв. 5.0 MB

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Филм симулация "B / W + червен филтър"

X-T1 настройка: ISO 200, F8, 1/550 сек, 73.0 mm екв. 5.0 MB

Между другото, клин може да се направи не само с филм симулация. Също така на разположение класически клин на експозицията от ISO, динамичния обхват и баланс на бялото.

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Клин на динамичен обхват

X-T1 настройка: ISO 800, F8, 1/25 S, 27.0 mm екв. 6.0 MB

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Клин на динамичен обхват

X-T1 настройка: ISO 800, F8, 1/25 S, 27.0 mm екв. 5.0 MB

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Клин на динамичен обхват

X-T1 настройка: ISO 800, F8, 1/25 S, 27.0 mm екв. 6.0 MB

В същото меню, където скрита настройка Клин, намирам ADV Mode (допълнителни режими на снимане). Тук услугите на фотограф има няколко впечатляващи цифрови филтри. Аз съм запален фен на филтъра "ефект на умаляване" ви позволява да правите снимки, както и снимки, направени с обектив с подвижна смяна. Позицията на поле зона съвпада със зоната на фокус - всичко е просто и логично! Най-интересното е, че изглежда на снимките, направени от висока точка, например моста. След това рамката е наистина една илюзия на световната играчка.

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XF 18-55 F2.8-4 R LM OIS

X-T1 настройка: ISO 200, F8, 1/3 С, 27.0 mm екв. 3.0 MB

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XF 18-55 F2.8-4 R LM OIS

X-T1 настройка: ISO 400, F9, 1/140 сек, 67.0 mm екв. 4.0 MB Изтегляне RAW

За такива експерименти, аз съм в очакване на момента, когато слънцето изчезва зад хоризонта. Веднага след залез слънце, небето започва да се променя цвета, превръщайки се в около час тъмносин. Това на практика тръгва синьото на жълти светлините на града. Идеални условия за стрелба! Основното нещо - да заемат позиция. Знам, че камерата е в състояние да стреля добре и при висока ISO. Но аз искам да изтръгне от максимум детайл на Fujifilm X-T1.

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XF четиринайсетмилиметър F2.8 R

X-T1 настройка: ISO 200, F11, 4, 21.0 mm екв. 6.0 MB Изтегляне RAW

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Освен това, аз не пропускайте възможността да се стреля с дълга експозиция. Подобно на ефективно замъгляване на нощния живот на града, в на фона статиката на сгради: кораби, автомобили, хора - те оставят отпечатък върху рамката.

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XF четиринайсетмилиметър F2.8 R

X-T1 настройка: ISO 200, F11 с 5, 21.0 mm екв. 6.0 MB Изтегляне RAW

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XF четиринайсетмилиметър F2.8 R

X-T1 настройка: ISO 200, F11, 4, 21.0 mm екв. 5.0 MB Изтегляне RAW

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XF четиринайсетмилиметър F2.8 R

X-T1 настройка: ISO 200, F8, 3, 21.0 mm екв. 5.0 MB Изтегляне RAW

Само след няколко изследвания на Fujifilm X-T1. Мога да кажа със сигурност, че тази камера - перфектният избор за любителите на пейзажи. На първо място - заради отличните цветове и висока детайлност снимките. На второ място - заради компактните размери на системата за камера и оптика. В моята раница е Fujifilm X-T1. три лещи към него, но площи ще бъдат достатъчни за поне един от наборите. Да, и то тежи набор от доста малко.

Стрелба пейзаж на FUJIFILM х-t1

Взети с Fujinon XF четиринайсетмилиметър F2.8 R

X-T1 настройка: ISO 200, F8, 2, 21.0 mm екв. 6.0 MB Изтегляне RAW

Подкрепете проекта - споделете линка, благодаря!