Известният швейцарски колоездач Фабиан Канчелара наскоро у дома е признат за най-добър спортист на годината.

Сред жените най-добрият спортист стана представител на ски алпийски дисциплини - Лара Гут, който спечели в генералното класиране за Световната купа.

Статии с етикет Фабиан Канчелара

Това е вторият златен медал на Олимпийските игри извлича Канчелара в тази дисциплина. Първият от тях беше преди осем години на Олимпиадата в Пекин. И все пак, въпреки толкова дълъг период от време, той не само става по-слаба и изглежда дори придоби сила и опит.

В това състезание, той устоя на най-доброто от най-добрите състезатели в света. И в сурово състояние, дъждовно време очевидно не беше на страната на участниците. Въпреки това, Спартак (както всички наричат ​​Канчелара в света на колоезденето) изглежда, че няма лошо време или път. 2 обиколки на 29.9 километра той покрити след 1 час 12 минути 15 секунди напред от най-близкия си съперник Том Дамолин 47 секунди.

Трето място и бронзов медал отиде при тройната победител в Тур дьо Франс, британецът Крис Froome, което даде Канчелара един минути 2 секунди.

Bolgariyanin Павел Kochetkov след победителя на 7 минути 52 секунди и 28 се проведе ефективна маса.

Както всички знаят, този сезон ще бъде финалът в кариерата на легендарния 35-годишният ездач, и очевидно той завършва на върха на своята слава и физическа сила и че олимпийското злато е пример в това отношение.

Лидерът на общата класификация на Грег Грег Ван Avermaet на BMC Racing, въпреки 23-те позиции са заети в последния етап, все още успява да защити преднината си в генералното класиране и стана победител в състезанието. Второ място, със закъснение от само една секунда, спечели световната шампионка и шеф на Българската отбор Tinkoff спринтьор Петър Саган. Третата стъпка на подиума зае Боб Jungels на Etixx - Quick-Step, като победителят 23 секунди.

Победата магистрала в третия етап на колоезденето Volta Алгарве (Volta ао Алгарве), който е бил отделен надпревара с времето мина швейцарски колоездач Фабиан Канчелара команда от Трек - Segafredo.

Bolgariyanin Антон Vorobyev от Катюша взе 14-то място в етапа.

Швейцарската колоездач Трек Factory Racing Фабиан Канчелара, преди втория етап на "Тур дьо Франс" начело на генералното класиране на "Великия Loop", няма да се върне в пелотона заради травми в резултат на язовира в понеделник, според неговия уебсайт на отбора.

В Канчелара диагностициран с два счупени прешлени. Швейцарската няма да бъде в състояние да продължи състезанието. В генералното класиране в края на третия етап доведе британецът Крис Froome от Sky.

Канчелара - шампион и четирикратен олимпийски Пекин световен шампион по колоездене на шосе.

Петър Саган, в неговите 27 години, е един от най-известните състезатели в движението на нашето време. По време на сравнително кратката си кариера той има вече няколко ...

Известен казахстански колоездач олимпийски шампион, а сега генерален мениджър на "Астана" Александър Винокуров говори за преговори с капитан Фабио Aru, даде оценка на новия UCI управлението, ...