си спортове

Съветските играчи на хокей "изстрелват" в Москва

Хокей бил известен в древен Египет, но съвременната история започва в средата на 19 век в Англия. Достатъчно в продължение на две или три десетилетия, така че тази игра е станал много популярен сред студенти и студенти от Оксфорд и Кеймбридж университети. Още в 1924 Международната федерация по хокей е създаден в Париж, който включваше асоциацията на седем европейски страни - Австрия, Белгия, Унгария, Испания, Франция, Чехословакия и Швейцария.

си спортове

Интересното е, че тази международна федерация се появи по-късно от хокей на трева по време на Олимпиадата. За първи път на спорта влезе в олимпийската програма още през 1908 г., когато играчите се събраха в Лондон Великобритания, Франция и германската империя. Въпреки това, докато отборите в турнира по хокей свърши, тъй като британците поставят четири отбора - Англия, Шотландия, Уелс и Ирландия. Между другото, те играха първата група от олимпийски медала: Британски стават шампиони на финала, които бият ирландците с резултат от 8: 1, а бронза отиде при шотландците и уелсците.

Следващия път, когато играчите са пристигнали на олимпийските игри само през 1920, но след това съставът на участниците е разнообразна. Независимо от това, британците отново спечели златен медал, този път да представи сплотен екип. "Сребърна" спечели датчаните и "бронз" заминава за белгийците, които останаха без награда място френски език.

В 1924 хокей Олимпийските игри не е, а от 1928 г., установи хегемония индийци за следващите 28 години, спечели шест титли. Като цяло, играчите на тази страна на Олимпийските игри-успешен акт на всички, всички печеливши осем златни, един сребърен и два бронзови медала.

си спортове

Що се отнася до изявите на спортистите в страната ни, екипът СССР нарежда на трето място два пъти, и двата пъти се е случило по време на Олимпийските игри в Москва. Мъжки национален отбор на Съветския съюз в груповата фаза завърши на трето място, а в мача за бронза с поляците спечелиха с гол за 2: 1. В женския турнир, който се проведе точно на Олимпиадата-80, собственик на "бронз" съветски хокей играчи.

си спортове

Германците блокираха пътя към световния подиум

Световни първенства по хокей на трева сред мъжете са започнали от 1971 г. насам, а сред жените - от 1974. В случай на силна половина на човечеството, са същите като лидери в олимпийските игри, но има леко предимство пакистанците, в историята на световните първенства спечели четири "злато". Хокей играчи в нашата страна някога да станат победители не. Тяхната върховното постижение е четвъртото място през 1986 г. в Англия, където националният отбор на СССР по време на мач за "бронз" в продължението победен от немския отбор с резултат 2: 3.

Но съветските хокей играчи успяха да спечелят бронзов медал на световното първенство през 1981 г. в Аржентина, те са в играта за третото място победи австралийците с резултат 5: 1. Като цяло, в този турнир доминиран холандски, шест пъти печели шампионата. Два пъти стана най-силните националните отбори на Германия, Австралия и Аржентина.

Успешните осемдесетте години на съветския национален отбор

Съветските играчи на хокей само веднъж посетили лауреати на компанията. През 1983 г. на националния отбор на страната стигна до финала, където те са загубили домакини на Световното първенство - Холандия.

си спортове

Запознайте се с правилата за хокей на трева

Хокей - колективен спорт, в който два отбора играят, като се използват пръчки и твърд пластмасов топка. Целта - да управлява с помощта на пръчката топката в нетен на противника. Докоснете топката с ръце или крака от всеки играч, различен от вратаря, е забранено. В краката на играчите - обичайните спортни обувки. В света на игри на хокей на трева се проведе на изкуствена трева.

Победи резултата на отбора по време на мача повече голове от съперника си. Ако вратовръзка е обявена за равенство (в някои турнири може да се приложи допълнително време и след прекратяването му - дузпа). При конвенционалните първенства по хокей съвпада с времето, се състои от две половини на 35 минути, а в игри в Европейската хокейна лига - 4 пъти за 17 минути и 30 секунди, с интервали между пъти за 5 минути.

Заслужава да се отбележи правилата на обикновените първенства в хокея на трева и европейски първенства по хокей различават. Например, за незначително нарушение на правилата в обичайния реферът лига показва играч предупреждението за зелена карта, и EHL зелена карта - е премахването на областта на играча, който наруши правилата, в продължение на две минути. В конвенционалната първенство Хокей на трева жълт картон - е премахването на играча от полето за две до пет минути по преценка на съдиите, както и в зависимост от степента на нарушенията, както и EHL - пет до десет минути. А червен картон, както е в традиционните първенства и в EHL - премахването на играта, и може да пропусне следващия мач - в зависимост от нарушението.