ПредишенСледващото

В очакване на мача с САЩ

Неделя в Кьолн не донесе никакви усещания: US лесно победи Словакия. Швеция (с малко по-големи проблеми) - Дания. В момента на масата в борбата за 1-5-о място, както следва:

В сравнение с вчерашната сделка за руския национален отбор не се е променило: победата над Латвия достави екип Znarka от атаки от Швеция, а дори и най-малко една точка, на пишеща машина в среща с американците, ще гарантира първото място в групата. Основната интрига - последния билет за плейофите - ще бъде решен във вторник между Латвия и Германия.

Разпадане на Световната купа 2017

Финландци - потенциален противник на Русия в четвъртфинал. снимка АФП

Кой ще бъде на екипите, за да играе срещу Русия?

Вчера в група Б, от гледна точка на оформления имаше пълна тъмнина, сега, след победи над французите и чехите трудните Виктория финландците над швейцарците в продължението, имаше малка клиринг.

Най-важното нещо - френския отбор официално е загубил шанса да попадне в плейофите. А петте най-група сега изглежда така:

Point, който спечели финландците в извънреден труд, със сигурност ще се окаже фатално. Защо? Защото те, като норвежците, все още трябва да се тества под формата на смъртоносна мач с Канада. И ако на "викингите" Утре ще отстъпват място на "Maple" в по-голямата част от времето, това е сценарий, най-вероятно случай те губят шанс за плейофите - във вътрешния мача срещу Суоми последно спечели в едни и същи извънреден труд. И беларусите все още трябва да победи - така че норвежците не изглежда чакането си заслужава на четвъртфиналите.

Помислете също и друг интригуващ - от гледна точка на борбата за 2-4 места, който ще бъде определен съперник руския отбор (най-вероятно трета или четвърта позиция). Първо даде Канада - отново, защото на мача им с Норвегия (и чехите в вътрешна среща, те надхвърлиха).

По този начин, Чехия - 13 точки, Швейцария - 12, Финландия - 11. мач Чехия - Швейцария и Канада - Финландия. Нека да анализираме класификации:

а) Ако Чехия победи (без значение дали в момента основно), а след това е необходимо, за 2-ро място, и Финландия да се придвижва Швейцария трябва да вкара най-малко една точка повече от нея.

б) Ако Чехия губи в редовното време, Швейцария се нарежда 2-ро място, и Финландия, за да се придвижва на Чешката република, Канада също трябва да спечели в 60-та минута.

в) Най-забавно вариант, ако Чехия не губи в редовното време. Има два суб.

- Ако Финландия победи в редовното време, ситуацията ще бъде, както следва: 2. Швейцария. 3. Чехия. 4. Финландия

- Ако Финландия победи в редовното време, а след това три отбора печелят 14 точки и лични срещи помежду си всички те ще трябва да се падат само 3 точки. И гола разлика ще бъде идентичен - "0". Така че всичко ще бъде решен благодарение на броя голове, лице в лице срещи (докато чехите - 4, финландците - 6, швейцарските - 2).

И словаци може да загуби мястото си в елита деление. REUTERS снимка

СЗО Изпадане в по-ниска дивизия?

Има и друг въпрос, за който не бива да забравяме: кой отбор ще премине "надолу" от групата на А? В момента двамата кандидати: Словакия (представете си!) И Италия.

Защо не три? Справяне в дома фактор: ако Дания е на осмо място в групата, а след това да лети на по-ниска дивизия отбор отива седми, като скандинавците са домакини на следващото световно първенство. В група А, позицията в момента е:

Дания и Италия играят утре. Обмислете варианта:

1) Италия не спечели в редовното време - тя се превръща последни в група А и мухи.

2) Италия победи в редовното време - трите екипи получава 4 точки, и те образуват "подгрупа" в рамките на който се счита за най-брой отбелязани точки в интрамуралния игри.

Италия - 4, Словакия - 3, Дания - 2.

Загубата на Дания, която не може да лети, ще бъде фатално за Словакия, която в тази ситуация за тяхното спасение ще трябва да вземе точки в среща с Швеция.