Beach хандбал (Beach хандбал) - игра на отбора с топката, извършена върху пясъчните плажове. Състезания по плажен хандбал, организирани за мъжки, женски и смесени отбори.

Beach хандбал се появи в началото на 90-те години на XX век в Италия, където са разработени правилата на играта. Смята се, че този спорт се е явил като класически хандбал, часовете по физическо възпитание. В момента, плажен хандбал се развива повече от 40 страни

правила на играта

Голф плажен хандбал е правоъгълник с дължина от 27 м и ширина 12 м, състоящ се от игралното пространство и два гол област. тампон повърхност трябва да бъдат покрити с пясък дълбочина най-малко 40 см. Около игралното поле трябва да се осигури безопасност зона за размера на 3 m. зона е с дължина 15 м и 12 м широко. Нейните граници са обозначени с цветна лента или въже не е по-широк от 8 см. Всички линии на съда са напълно част от областта, че те да приложат. Колкото по-дълго граничните линии се наричат ​​странични линии, кратки - целеви линии (между гредите) и външните линии Гол (от двете страни на вратата).

Маса за хронометър (мин 3-4 души.) - (. Min.3-4 души) съдии маса

Гейтс инсталирана в центъра на гол линията. размери на вратите. Ширина на 3 м и височина 2 м Вратата трябва да имат решетка. В предната част на всяка цел има площ цел. Зоната за цел определя от площта на целта, която се провежда, както следва: успоредна на (външен) порта линия 6 m от него закрепва лента или въже.

Играта използва гумена топка. За мъже топка тегло 350-370 грама с обиколка 54-56 см, а за отбора на жените топка 280-300 грама тегло с обиколка от 50-52 см. По-лек топка може да се използва за детски отбори.

Онлайн-нагоре

Екипът се състои от 8 играчи. Най-малко 6 играчи трябва да са на място в началото на играта. Ако броят на играчите с правилната игра става по-малко от 4, играта свършва и победителят е на противниковия отбор.

Започнете от играта

Преди жребия за мач рефер разходи (хвърлят монета), за да изберете порти и резервни зони. Спечелването на командата равенство избира една от двете страни на платформата, или съответен заместител област. Другият отбор прави своя избор, в съответствие с решението на първия отбор. Играта започва с свирка на рефера. След първото полувреме, отборите сменят местата. заместване зона не се променят. Всяка половина на играта, както и "златен гол" започва с един скок топката след съдийски сигнал.

Време за възпроизвеждане

Играта се състои от два периода, за сметка на което се извършват отделно. Всеки период трае 10 минути. Счупете между - 5 минути.

Концепцията за цел

А е вкаран гол, когато топката пресича цялата си обиколка по цялата широчина на гол линията, при условие, че не е имало нарушение на правилата от страна на играч хвърля топка, или друг член на екипа преди или по време на изхвърлянето. А е вкаран гол, дори и ако защитник е в нарушение на правилата по време на полет на топката във вратата. Целта не се брои, ако съдията или времеизмервача прекъсна играта да завърши топката пресече голлинията. А е вкаран гол, ако нещо или някой не участва в играта (зрители, и така нататък. П.), Не позволява да удря топката в целта, но съдиите не поставя под въпрос факта, че играта, в противен случай, не забравяйте да се удари в порти. За една изоставена топка след атрактивните и зрелищни ситуации в играта, добавя към сметката още една допълнителна точка. Резултат, отбелязан от 6-метров хвърлей, давайки две точки. Също така, две точки се присъждат, ако топката вратаря хвърля.

Определяне на резултата от играта

Ако в края на сметка е все още равен резултат, тя използва правилото за "златен гол".

Победителят на всеки период се присъжда една точка.

Ако двата периода са отбелязани от една команда, тази команда е обявен за победител с гол за 2: 0. Ако всеки отбор печели през периода, резултатът е равен. Тъй като винаги трябва да бъде победител, правилото важи и за "нокаут" (един играч срещу вратаря). Петте играчи с право да играят, да извърши хвърля, редуващи се с противниковия отбор. Ако вратар е един от играчите, които извършват хвърля, а след това под негово гласове, той се разглежда като полеви футболист. Победител е отборът с най-много точки след 5 хвърля. Ако след първия кръг резултатите все още не е определена, хвърлянията продължават. Отборите се променят места. Отново 5 играчи могат да играят, да изпълняват наказателни удара редуващи се с противниковия отбор. По това време, другия отбор започва. В този кръг и всеки последващ резултат от мача се реши: победителят ще се счита за екипа, който ще поведе след същия брой опити за гол.

Край на играта

Играта приключва на финалната сирена. При липса на такъв сигнал, реферите свирка до края на играта време