При посещение в баскетболния "Младеж" беше най-силните играчи в Сибир в Новосибирск, Томск, Омск, Кемерово, Новокузнецк, Черногорск. Повечето гости екипи участваха във финалите на българските студентски игри (Сибирски федерален район), която се проведе в Бердск в края на май. След това, като част от екипа на Кузбас изигра шест баскетболисти от Anzhero-Sudzhensk.

"Anzherskaya Есен", проведена в програмата "Младежта" за четвърти път. Броят на участниците се увеличава всяка година. Екипът най озаглавена е "Новосибирск-96" - шампиони на SFO в баскетбола сред българските студенти.

Осем отбора бяха разделени на две групи; Игри се проведоха в кръгова система. Съперници на нашите деца на подгрупа са Tomichi, novokuznechane и Новосибирск. Турнирът започва със среща на собствениците на гражданите Томск. Играта се играе трудно, почти като с равен. И все пак, играта предлага класа свърши, и те спечелиха с резултат 88:66. Първият унизително поражение. Но другите два претендента на подгрупа "наш" лесно да се бият и зае второ място.

В друг подклас непобеден Новосибирск премина първия кръг, побеждавайки двама опоненти с трошене на полувремето. Само Черна гора им даде приличен съпротива. Вторият бяха момчетата от Омск.

Четири отбора (два от подгрупите) напреднаха на полуфиналите. Съперници на нашите момчета в полуфиналите стана любимо на турнира - Новосибирск. Те са доста лесно да победи домакините от турнири. А Tomichi в интензивен двубой победен Омск. В последния ден на турнира, тези четири отбора на финала и се определя в срещите между трите най-печеливши. турнирни домакини в борбата за третото място победен от Омск и остана без медал, губейки за противника 17 точки. Спомнете си, че през изминалата година, екипът на Николай Goldaeva, че на втората година от треньор момчетата спечели сребърен медал "Anzherskaya есента."

Напрегната среща, проведена kemerovchan и novokuznechan, въпреки факта, че обжалваното баскетбол 7-8 места. Основният път на мача завърши с "нарисува" вкара 67:67. В извънреден труд, по-успешни са били деца от южния Кузбас столица, за да грабне победата в последната минута. Играта завърши с резултат от 79:75.

Истинско бижу на турнира беше мача между фаворитите в борбата за първото място - между Новосибирск и Томск граждани. Играта се провежда на равни начала, с леко предимство на 2-3 точки след една, а след това на другия отбор. През първото тримесечие завърши с резултат 15:15. През второто тримесечие се възползвали от Новосибирск, а третият - Томич. Те победи съперници от 7 точки. Вървеше истинска битка. Нито един от противниците не искаше да признае. Три минути преди последния съдийски сигнал Tomichi преднина - 73:72. Грешка под коша - Новосибирск препращате дузпа и изравни за петнадесет минути преди финала. И точно в последните секунди те извади победа - 75:73.

След приключване на конкурса, аз помолих Никола Goldaeva споделят впечатленията си:

- В турнира дойде най-силният отбор на SFO, не беше само Красноярск. Игри са много интересни, в ожесточени битки. Особено запомнящ се е последният мач. Бийте отборите се срещнаха на финала в училище спортен ден в Бердск на; със същото предимство - две точки - после спечелиха Новосибирск, Омск са трети. Всички участници бяха доволни от играта на Анже и условията на живот, както и гостоприемство. Те обещаха да дойде през следващата година. Благодарим основен спонсор на конкурса - Sotnikova NV ( "Сибирски Уши"), както и на директора на СК "Младеж" Петраков ТА и "Рус" ресторант директор Svetashevu TM Най-добрият играч на турнира от нашия екип признава Кирил Kleptsov , И две от нашите момчета - Спермата Болотов и Chichilanov Андрю - в екипа "Новосибирск-96", напусна турнира в Angarsk в IV Регионален турнир по баскетбол памет почетен президент на RFK Кузина V.