Олимпийски медал - знак за отличие за частни или екипни постижения в спортни състезания на Олимпийските игри, той също се счита за атрибути, използвани от Международния олимпийски комитет за популяризиране на идеята за Олимпийското движение в целия свят. Най-важната и значима медал в този спорт в историята на човечеството.

Олимпийски медал има известна градация:

• Златен медал - за първото място;
  • Сребърен медал - за второ място;
  • бронзов медал - за трето място.

За първо и второ място се присъждат медали от сребро 925. Медал победител покрита с шест грама чисто злато. Диаметър награди около 60 мм, дебелина 3 мм. За третото място спортисти се присъждат бронзови медала.

Олимпийските игри олимпийски медали

Ако някоя от наградите, разделен на няколко спортисти, те се присъждат от еднакъв ранг, съответстващ медали. В този случай, правилото, че ако атлетите бяха разделени 1-2-то място, като и двете се златни медали, а на следващия победител награда - бронзов; Ако дял 2-3 или 2-4-о място, като всички те ще получат сребърен медал, и бронз не се присъжда.

В конкурса за някои спортове сребърни и бронзови медали се присъждат на спортисти и отбори, които изгубиха окончателно и полу-финалната среща съответно.

Стаите на програмата, където на мястото на екипа се определя от резултатите, показани от спортисти - (Напр. По всестранна езда) членовете на екипа в индивидуалните състезания, предавани медал - Игри komande.Na индивидуални дерогации от правилата.

За първи път решение за възлагане на pobediteleymedalyami взе първия олимпийски конгрес през 1894 г. в Париж. Основни принципи на възнаграждаване и че това, което трябва да се медалите са ясно формулирани в Олимпийската харта.

Представяне на медала се случва по време на церемония след състезанието. Победители са на подиума, в съответствие с завладени места. Повдигнати флагове на държавите, които са членове на победителите. Играна националния химн, който е представител на собственика на златен медал.