Ню Йорк Маратон: История

Първият по рода си маратон в Ню Йорк се състоя през 1970 г. - тогава в нея участваха само 127 спортисти. Финишират 55 спортисти за маратона са наблюдавани само петдесет зрители. Сега в маратона е най-масивните в света, тъй като тя стигна до финалната линия на повече от 50 хиляди души, а броят на зрителите достигна два милиона. Също проведе конкурси сред хора в инвалидни колички.

Маратонът се организира от Фред Лебоу. Първоначално състезанието се извършва изключително на територията на Сентръл парк, но от 1976 г. насам, маршрутът включва всички пет паланки на Ню Йорк. По традиция, на игрището, започват на остров Стейтън Айлънд, Verrazano Bridge преодоляване (тя се блокира за превозни средства на маратона) и преодоляха дистанцията, финала в близост до популярен ресторант Механа на зелено. Лимит за преодоляване на разстоянието - осем часа и половина. Старт е даден в 10:10.

През последните години, официалното име на маратона е както следва - TCS Ню Йорк маратон.

Ню Йорк Маратон: Как можете да участвате

Гарантирано да падне в началото на атлетите, които извършват стандарти се изпълняват, или пък тези, които преди това са участвали в най-малко 15 New York City Marathon.

Ню Йорк Маратон: записи

В класирането на нациите е по-силен от всички кенийци - 23 първи места до 21 в Съединените щати. На трето място отива Норвегия - 10 победи, както и всички в класирането при жените. Въпреки това, като се има предвид класиране инвалидна количка, американците са издърпани напред с 29 победи.