Преди фурор епична тенис мач на Уимбълдън между Джон Иснър и Никола Mahut Не толкова отдавна. 11-часова маратон вече е влязъл в историята на спорта. В същото време, това не е първият път, толкова дълго съперничество. През годините на конкурса е някои наистина изтощителни мачове в различни видове спорт, които се проведоха няколко часа или дни. Ние ви разкажа за десетте най-известният от тях.

Иван Николич срещу Горан Arshovitsa. Никой няма да се изненадате от дължината на най-дългия мач в историята, която е направена 5949 завои, но мача на шах е продължило толкова дълго, колкото 20 часа и 15 минути, а това е направено "само" 949 ходове. Мачът се проведе в Белград през 1989 г. между Иван Николич и Горан Arshovitsem. Почти един ден е продължило една игра, но само пет парчета поставят на дъската. В допълнение към цар Николич - топ и епископ, а в Arshovitsa - цар и топ. Той е обявен за равен само след сто ходове, които не променят баланса. Такава неприлично дълго мач, направени от Световната федерация по шахмат за въвеждане на правилото за 50 хода. В него се посочва, че играта може да бъде обявен за равен, ако всеки един от противниците направи 50 хода, без улавяне всяка фигура на противника си. Това обикновено означава, че рекорда, поставен в този мач, че е малко вероятно някога да бъдат нарушавани.

Бокс мач Хари Шарп и Франк Кросби. Днес боксерки спортисти едва издържат на 12 рунда, изненадващи В този контекст звукови факти ранните часове на боеве. Един от най-известните истории се случи през 1892 г. в дуел между Хари Шарп и Франк Кросби. Мачът продължи 5 часа и 3 минути и се състои от 76 кръга, този запис няма да бъдат разбити в рамките на модерни правила. Срещата се състоя в град Nameoki, Илинойс. Тя се изчислява, че е възможно фатално за изхода на играта, призна дори някои техники по борба. Битката продължи до 76-ата кръг и завърши с едновременни атаки бойци един в друг. Кросби по-рано удари главата си на земята, но той е в състояние да продължи борбата. Шарп успя да нокаутира противника си в рамките на няколко минути след това. Този мач е един от най-дълго боксови мачове, а дори и на съдията е престанал да измерва времетраенето на кръга. Тя се казва, че по време на борбата е доста студено, така че боксьорите периодично затоплени глътки от колба на алкохол. Нещо повече, след 65 рунда съдейки всъщност вече и не е имало противници останаха един до друг.

Хокей на мач между Детройт Ред Уингс и Монреал Maroons. Обикновено това не се случи в хокей маратони, като различен лига намерят своите решения за решаване на тези проблеми. То може да бъде само един равен, или може би поредица от наказателни удари. Подобна е ситуацията и в НХЛ, освен в плейофите на Купа Стенли. В случай на равенство в редовното време се възлагат 20 минути OT, които са изоставени преди първата шайба. Това правило се оставя да се роди няколко легендарни мачове в продължение на няколко години. Най-известният от тях е 1936 дуел между отборите в Детройт и Монреал. Три 20-минутни периоди не са показали победител и мачът отиде в продължения. Въпреки това, играчите също бяха насочени към защитата на собствената си цел, в резултат на 5 допълнително време не разкрие победител. И двата отбора едва стояха на краката си, за разрешаване на ситуацията на Детройт новобранец Myud Bronetau, който е бил професионален по това време само за няколко седмици. Спасяването отбелязан гол в 16-та минута на 6-ти извънреден труд, в резултат на общата продължителност на мача беше 176 минути и 30 секунди. В същото време 116 минути отборът играе в продълженията, почти два пъти повече от нормалното време.

Баскетбол: Рочестър Роялс срещу Индианаполис Олимпиадата Сиракуза срещу UConn. Днес в НБА мачове обикновена, когато отбора отбележат повече от 100 точки. Още по-изненадващо да чуя, че най-дългият мач в историята лига завърши с резултат 75-73. Все пак, това е точно това, което се случи през 1951 година, когато екип от Индианаполис е в състояние да победи съперниците си след шест допълнително време. С този анализ, не е изненадващо, че играта не изглежда вълнуващо. За най-много шест допълнително време е извършено общо 26 изстрела, по-голямата част от феновете напусна местата си преди края на мача. Мачът също е продължило 3 ChaCha 46 минути игра. По-модерен баскетбол маратон е извършено в нашето време, когато шампионски отбори на Изток Сиракуза и UConn проведоха и шест допълнителни патрона. Играта е продължило почти четири часа, завършил при 01:30 през нощта. Отборът победител от Сиракуза с резултат от 127-117. Очевидно е, че в последния извънредният труд, съперниците им просто са уморени от борбата. Статистика на мача беше невероятно. Никога досега отборът не спечели в продължението на повече от 100 точки за двама от общо 244 в този мач. Шест играчи са били в състояние да се направи двойно. Изненадващо е, че този мач не е най-дългата в историята на конфронтация колежи. Още по-известен игра между Синсинати и Брадли през 1981 г., когато взе седем допълнително време! Тази игра се състоя преди въвеждането на правила за тласкане на капка в колежа баскетбол. Но, въпреки това, играта в Сиракуза е по-трудно и изтощително за играчите. До края на играта, те са заявили, че просто не се чувствам краката си.