национален отбор на България спечели последната си в тазгодишния тест мач. В Грозни, екипът на Станислав Cherchesova победи Румъния 1: 0, благодарение на гол Магомед Оздоев в последните секунди.

За първи път в историята на националния отбор достигна Грозни и неговите прогнозни пристигане направиха фурор в страната. Всички билети за мача продаден предварително, което за пореден път доказва правилността на практиката на износ на национален отбор след разглезени забележителности на Москва и София. Едва ли в столицата на България игра - Румъния са се събрали на трибуните на 30 хиляди души, но в Грозни - моля. И самите играчи много по-хубаво, за да играят с пълни щандове.

Национален отбор по футбол на България грабна победата от Румъния в последната минута - български вестник

Дни преди срещата на националния отбор не е бил лесен. Последно екип четвъртък Cherchesova загуби в Доха Катар. Този неуспех е причинила много дори твърде болезнена реакция. Ясно е, че екипът на добив, намиращ се на 91-о място в класацията на ФИФА - не е така. И качеството на футбола играе Bolgariyan беше откровено посредствен. Но фактът, има доста обективни причини. Можете да си припомним най-малко вредата от няколко водещи играчи, особено в офанзива линия. България не е толкова креативни и готови играчи липса на Дзагоев и Полина Dzyuba остана незабелязано. Можете да се оплакват от лош късмет и - забравете Кокорин дузпа в краят и ключови оценки щеше да е различно.

Но Станислав Черчесов извинения не се стремят. Играта на отбора си, той веднага се оценява изключително тежки, отбелязвайки, отпуснатост, липса на концентрация и отговорност. Той обеща да се правят заключения. Те докосна включително стартовия състав, което се е променило почти наполовина.

Място по лявото крило взе възстановени Юрий Жирков - Дмитрий Kombarov, който е играл в Доха, аз отидох в резервата. Както и централен защитник Виктор Васин, който бе заменен от Андрей Семьонов. Той обърна внимание на липсата на база Дмитрий Poloz, който през първата половина на борбата с Катар откровено избледнял на терена и беше своевременно заменени. Също така в резервата е Александър Erokhin. Но ние имаме шанс да млад Алексей Алексей Миранчук Павел Mogilevets. Всички тези ходове треньор казват едно нещо - търсенето на оптимални комбинации, както и най-добрата схема за игри, продължава в разгара си.

Ако сравним мачовете в Грозни и в Доха, преди своите фенове в България играха по-фокусирани върху защитата. От друга страна, твърде непривлекателна дори в нашия румънски произход търси в атаката. През първата половина, трябва да споменем, че може би Александър Samedov. Повечето опасни атаки са го развили с дясната си фланг. Samedov беше много активен и не е изненадващо, че именно той създава първата точкуване шанс. С никой друг да продължи атаката, полузащитник на "Локомотив" се осмели да се намери от малък ъгъл, а само уменията на вратаря на гостите спаси Румъния от целта. Преди почивката Samedov добре удари от пряк свободен удар - само от дясно на бара.

Като цяло, през първата половина, феновете и треньорския щаб на българския национален отбор едва ли биха могли да бъдат удовлетворени. От нашия отбор би искал да види повече атаки и най-малко един отбелязан гол. Така подмяна започна веднага след почивката. Първият останалата част отиде да Жирков, който бе заменен от Мохамед Ozdoev. Пермутации с ясен акцент върху атаката, тъй като се оказа, беше в ключа за среща. Малко по-късно той се появи на терена и Poloz Erokhin, но цялостната картина не се е променило. Най-малко опасни моменти, много брак и загуби.

Victory, въпреки че това е трудно и не е много убедителен сметка на това как, както и върху играта, отбеляза фойерверки. Но причините за радост, но резултатът, за да бъда откровен, след малко.