отбор на България не може да получи в крайния дома Световната първенство по хокей. Екип Олег Znarka отстъпени Финландия 1: 3, а утре ще се състезава само за бронзовия медал.

За този мач на треньорския щаб на националния отбор на България направи една промяна в състава на което едва ли може да се нарече значително. Ролята на 13-ти нападател Александър Burmistrov вместо уповаваха е прекарал последните си два мача в ръка Сергей Plotnikov. Останалата част от нашия излязоха на леда в едни и същи комбинации, както и че в четвъртък, когато на същото място в столичния парк на легенди са били бити от германците.

национален отбор на България в полуфиналите на хокей на Световната купа 2016 загуби от Финландия - български вестник

Но финландците отново в експлоатация pribolevshy Александър Барков. Четвъртфинали срещу датчаните заради настинка, той пропусна, но има Суоми да се работи в по-скромен състав. Сега Барков връща на втората връзка и играе заедно с Юси Yokinenom и нарастващите суперзвезда Патрик Лейн.

Първият период е едно забележително предимство на българския национален отбор. Още в третата минута отворихме нашата сметка, когато не се налага да бъде заменен Telegin даде добра позиция Широков. Първо хвърляне Сергей финландски вратар Мико Коскинен отразен, но той Широков след това бързо да играе на довършителни работи и да празнуваме силата на стъклото на бариерата, скачайки върху него - 1: 0.

Невероятно, но до средата периоди Суоми никога нанесени на целевата Сергей Бобров едно прехвърляне, докато нашите момчета отбелязаха седем подобни опити. Тези статистически данни финландци леко променени след отстраняване Panarin, но преди почивката те не могат да си възстановят - Bobrowski се справят.

Вторият период започна с бързото преминаване на Александър Овечкин, от която на стадиона просто изрева. Коскинен просто го бързам водовъртеж под формата на червено не се страхува най-малко. Скоро на българския национален отбор за втори път в мача остана в малцинство - до наказателното поле отиде Марченко. И финландците показват много ясно, че не е задължително да се хвърлят много, за да се постигнат резултати. Ахо Себастиан целуна шайбата с изключителна прецизност и на трибуните в чувство на неудовлетвореност утихна - 1: 1. След това нашите играчи имаха великолепна възможност да си възвърне поведе, когато на два пъти получил по-голямата част от премахването Комарова и Pilstrema. Но проблемът с използването на прекалено много, които са били очевидни и в предишните мачове Bolgariyan, не са отишли ​​далеч. Финландците бяха отблъснати, без специално напрежение. И тогава разиграна комбинация увенчан ъгъл грандиозно ролка Йокинен в незащитен - 2: 1 в полза на Суоми 36 минути.

Уви, отмъщение за тези, чувствителен лезия да бъде отложено до по-добри времена. ясно е показано в третия период, Суоми, че способността за поддържане на желаната сметка на това световно първенство тях е равен, най-вероятно не. Punch Коскинен от българския национален отбор не е получила в по-голямата част или на равни композиции. В безнадеждността на ситуацията, за да се разбере дори и на феновете, че последните минути на мача, държани почти в мълчание. Екипът ни загуби в полуфиналите.

Със съжаление трябва да призная, че губи делото и е търсил по-добър претендент. Сега финландците, който спечели този шампионат всичките си девет мача, в очакване на окончателно. А национален отбор на България - игра за третото място с загубилият мача Канада - САЩ. В началото утрешния мач за "бронз" - в 16:15 Московско време.