38-годишният нападател на Германия Мирослав Клозе обяви края на кариерата си. Той продължи да работи като треньор по футбол.

Мирослав Клозе се оттегля от футбола

Легендарният нападател на германския национален футболен Мирослав Клозе официално пенсиониран играч. 38-годишният ветеран започна подготовка си кариера в националния отбор като стажант.

То се съобщава от пресслужбата на Германската асоциация по футбол (DFB).

Освен това, със съгласието старши треньор Йоахим bundestim Left Клозе ще бъдат обучени по индивидуална програма на обучение на обучители и ще бъде част от персонала на националния отбор.

Мирослав Клозе е най-резултатен в историята на немския отбор (71 топка) и най-резултатен в историята на световните първенства (16 гола).

Клозе също има втората най-голям брой мачове за германския национален отбор (137 мача), след като Лотар Матеус (150 мача).

Той е играл за Римския клуб "Лацио", преди това лято.

Мирослав Клозе - всички голове на Световното първенство

Роден в семейство на Йозеф Клозе футбол и хандбал Барбара таралеж сервиране на полския вратар позиция национален отбор.

Мирослав често се споменава като поляк, но това е вярно само отчасти: етническа полякиня е майка си и баща на футболиста на немския произход. Сам футболист предпочита да се нарича европейска, но признава, че дори и сега се говори на полски език е много по-удобно, така че къщата на семейството си да общуват на полски и германски деца - близнаци Луан и Ноа - научете в детската градина.

През 1981 г. семейството Клозе се мести във Франция, където баща му Мирослав играе от 1978 г., а през 1987 г. за правата на фолксдойче се мести в Германия, в град Kusel. Адаптиране към една нова страна не беше лесно: първо, Мирек имаше големи трудности с немската и беше от него се прехвърлят от четвърти клас във втория.

За преодоляване на езиковата бариера и да се доближи със своите връстници Клозе помогнаха футбол, който той посвещава голяма част от свободното си време: "Аз бях година и осем и половина, когато се преместих в Германия и футбола беше всичко за мен футболът се превърна за мен средство за интеграция, аз винаги сте избрали. първият отбор, защото винаги съм играл по-добре от всеки друг, когато съм постигнал признание и натрупан приятели знаех, че един ден получи шанс да играе за Германия, и тя винаги е била за мен стимул, "- .. каза той.

По настояване на родителите Мирослав след дипломирането записани в истинско училище и избра да стане дърводелец. Въпреки новата окупация, Клозе не забрави за футбола.

Първият му отбор е на клуба на 7-ми немски лигата на Blaubaha-Didelkopfa близо до Кайзерслаутерн.

На обещаващ нападател обърна внимание на пиесата "Хомбург" в по-високата - пета - деление. За един сезон в нов клуб Мирослав вкара 11 гола и по този начин привлича вниманието на скаути клуб "Кайзерслаутерн". година по-рано стана шампион на Бундеслигата, а скоро подписа договор с клуба.

В плейофите, Мирослав резултат може да не е, но дори и без това последно шампионат е за него една много успешна - както за него лично и за екипа (по време на предишните две първенства германците не успя да достигне до полуфиналите): 5 гола в сметката ( всички от тях са били натъпкани главата му) той сподели с Ривалдо второ място в списъка на реализаторите в турнира и влезе в символичен отбор. Клозе се превърна в един от най-големите открития на турнира след първата преса крака му в сравнение с легендарния Герд Мюлер.

По време на среща в 1/8 с шведския нападател, въпреки че не е гол, но мина талант плеймейкър, той е участвал и в двете точкуване атака и е избран за най-добър играч на мача. В четвъртфиналите, Клозе спаси отбора си от поражение, правейки по 80 минути на главата в Аржентина порта и преместване на мача в продължения. В изпълненията на дузпи, германци бяха по-силни. Гол срещу един от фаворитите в турнира Клозе помогна да преодолее репутация на играч, просто умишлено запушване по-слаби противници. В последните два мача - полуфиналите, където губи от евентуални победители - италианците, германците и Победоносец за третото място мач срещу Португалия, Клозе не вкара, не му пречи, обаче, все още е най-добрият голмайстор на турнира и да получите "Златната обувка". след това Клозе заяви, че въпреки че интересите на отбора винаги е била за него по-горе личен успех, той се радва, че заглавието на точкуване, за да остане в Германия.

След 67 минути игра, германците вкара два гола, лумбаго, след като Лукас Подолски Мирослав Клозе вкара. След 89 минути игра Мирослав Клозе отбеляза националния отбор на Аржентина - 4: 0. По този начин Миро помогна на отбора си да преодолее 1/4 финалите. В полуфиналите германците бяха отстъпили на Испания 0: 1 и в борбата за третото място с Уругвай спечели бронзов медал.

Клозе стана първият играч в историята, който сте играли в пет полуфиналите на световното първенство и в Европа (и третият играч с пет медала такива големи турнири, след като други легендарни играчи ", bundestim", Франц Бекенбауер и Лотар Матеус). В полуфинала срещу италианци Клозе напусна в наличност, но напусна в началото на второто полувреме, когато резултатът беше 0: 2. Германците успяха да си върнат един гол, но загубиха с резултат 1: 2, като Италия правото да играят на финала.

В края на Световното първенство той обяви оттеглянето си в отбора.

Силни Клозе е игра на главата и висока скорост. В допълнение, Клозе - изразена отборен играч, винаги е готов да сподели топката с половинка, ако той е в по-добра позиция. Неговото кредо нападател формулиран по следния начин: ". Във футбола сам няма да постигне нищо" На първо място, Клозе е обявен за централен нападател, но по време на мача, "Вердер" се превърна в универсален играч атаки са способни да действат както на ръба и от дълбочината на рязкост. Карл-Хайнц Румениге заяви, че след като Клозе като играч почти никакви недостатъци.

Постижения Мирослав Клозе:

Интересни факти за Мирослав Клозе:

Във всички мачове, в които вкара гола си Мирослав Клозе, Германия не е претърпял една единствена загуба.

Като част от "Бремен" в продължение на три сезона Мирослав не е само лидер в числото на головете, но също така и на броя асистенции (не по-малко от 10 на сезон средно).

След убедени Клозе арбитри не успяват да назначи дузпа в портите на съперници, след като получи наградата за най-честен играч на Бундеслигата.

Клозе с приятелите ви в клуба и националния отбор Филип Лам и Марио Гомес се снима във видео «Надежда» рок група «Room77».

Клозе - първият в историята на футбола, спечели четири медала на световното първенство в един ред.

Клозе - третият, след Пеле и Сийлър, футболист вкара гол в четири поредни финала на световни първенства.

Запис 16-ти гол в Световната първенство Мирослав вкара много символично: Голът беше отбелязан в Бразилия, в мача срещу Бразилия, като в същото време бе блокиран от бразилския записа. Този факт се отразява в бърз интернет фолклор.