Спомнете си, че серията може да бъде завършено дори в Магнитогорск, но в четвъртия гейм при невероятната жега на страстта Казан клуб е бил в състояние да оцелеят и да получите важна победа, която им позволява да се преведе на финала за пети мач. Срещата започна с атаките на хост сайт, но грубост ги поведе в първия мач. На шестата минута на "Ak барове" е три срещу петима опоненти и изпусна шайбата. Виталий Atyushov хвърли от синята линия даде преднина на гостите напред.

Но при откриване на сметка, гостите не са изпълнени, и продължиха да търсят щастие в предната част на вратата. На 15 минути, Равил Gusmans разточва на портите на Казан на "Пени", но да прокара шайбата не успя. Постоянен отстраняване не позволява на собствениците да се установи дейността си в атаката. Само в последната минута на периода Морозов направи слалом минава през целия район, но актьорския състав е вече малък ъгъл.

След почивката ", Ak барове" тотално доминира на корта, а гостите са действали при контраатаките. По този начин, в 27-ата минута на гостите обсаден Нороня порта, удари три последователни опасни удара, но резултатът остана непроменен. Две минути по-късно, хокей играчи от Татарстан паднаха още една възможност да се възстанови равновесието, когато ледът бе отстранен Kudrna, но това предимство е шампион на редовния шампионат не се използва, въпреки че няколко добри шансове създаден.

След 34 минути вече късмет е на страната на "Леопард", когато Kulemin удари изстрел мощен китката и шайбата хитове на дограма Нороня - пропускателен пункт. Последните минути отново преминаха с огромно превъзходство Kazantsev, но Травис Скот работили чудеса в портата. В последната сегмент на този интензивен мач картината не се променя - "Ak барове" се втурва напред и да се създаде един миг по, но ударът му не е възможно Скот.

Само в 50-ата минута Никулин натискане на същия удар, духаше Казан стои - 1: 1! Но след една минута на трибуните от бившия радостта изчезна. Ян Марек пусна вратата и вкара шайбата между клапите Нороня - тази шайба могат да бъдат написани на сметката на вратаря, който почти цялата игра е много надежден. Най-напрегнатите моменти - в края. В "Металург" трябва да бъдат премахнати, след като грубост от страна на Tertyshny. Казан заключване на врага в района, но напразно.

Скот, като катерица в предене колело на вратата, но защитниците безкористно се втурне в шайбата. След 56 минути игра, сега съдията се отстранява по още един хокеист от двете страни - екипите на две минути ще се играят 4 на 4. феновете не са доволни от това решение на арбитъра и лед хвърлят чужди обекти. След подновяването на мача "Металург" почти никога не мисли за атаката. Последните два протокола от заседанието - за да даде тласък на наказателното поле на противника седи Варламов.

Zinetula Bilyaletdinov отнема изчакване. Крайният нападение "Леопард" - Скот след следващото хвърляне плътно обхваща шайбата в суматохата на вратата. В последната минута трае цяла вечност "Металург", но "MMK" оцеля! "MMK" - Шампион на България! Сълзи от радост в леда Казан.

Sport. ЖП доведе излъчването на мача.

Игор Киреев, Sport.ru

Българското първенство. Супер. Плейофи. Финали. Петият мач

"Ak барове" (Казан) - "Metallurg" (Magnitogorsk) "- 1: 2 (1: 0, 0: 0, 1: 1)

Цели: Atyushov (Варламов) 05:45 (0: 1 - Бол). Никулин (Vorobiev, Pervyshin) 51:15 (01:11 - Бол). Marek, 52:37 (1: 2)