Най-добрият мач на уикенда

Мадрид, "Атлетико" и "Трансформърс" имаха мач от 26-ия кръг на испанската Примери за "Висенте Калдерон", което ни дава един от най-добрите игри на Европейския сезона. В тази среща беше всичко: бой, драма, много голове. Но тук е спечелилият отбор не е установил, че е може би естествено.

По-малко от три минути след началния съдийски сигнал като Карим Бензема даде "каймака" напред. Въпреки това, в отделенията Диего Симеоне не изпаднат в паника и преди почивката не само връщани, но също така се отзоваха. Цели за "матрак" отбелязаха Коке и Габи.

Също така трябва да се подчертае лидера атаки "Атлетико" Диего Коста, който се опитва да води отбора си към победата. Натурализиран бразилски често застрашени портите на Диего Лопес, но го отпечатате вратата и не можеше. Въпреки, че си струва да се отбележи, че няколко пъти съдийските пренебрегвани нарушения на правилата за костта, в една сцена, той дори може да зададете дузпа, но не го направи.

отбор Карло Анчелоти мина от поражение в осем минути от времето, благодарение на гол на Кристиано Роналдо, който даде асистенция Гарет Бейл. Португалецът вкара 23-тия си гол за сезона и консолидиран ръководството в bombardirsky раса, и уелсецът стана първият играч на сезона, който успя да вкара 10 гола и направи 10 асистенции.

Това равенство се възползват напълно от каталунския "Барселона", който е на "Камп Ноу" победен "Алмерия" с резултат 4: 1. Барса е на второ място във временното класиране, беше близо до "истински". Тя е безопасно да се каже, че борбата за титлата в Пиренеите в средата.

Героят на уикенда

Лондон "Челси" е прекарал първата половина на мача от английската Висша лига с "Фулъм" не най-добрия начин. За първите 45 минути на "сините" успяха да създадат няколко опасни моменти, които, не е изненадващо, че "разрушени" от Фернандо Торес.

По време на почивката Жозе Моуриньо остана в съблекалнята за няколко секунди, преди да успее да каже няколко "мили думи" на отбора си, оставяйки играчите насаме с мислите си. Странното е, но тази тактика работи.

През втората половина на срещата излезе съвсем различен отбор, който се водеше напред за Андре Шюрле, той вкара хеттрик. Германецът се превърна в истински герой на мача. Също така трябва да отдаде почит на Еден Азар, който е извършил две асистенции.

Волеви характер активиран "Челси", за да запази водещата роля във Висшата лига, затвърждавайки водачеството над най-близкия преследвач на четири точки.

Шампионската уикенд

Изглежда, че нищо не може да попречи на Торино "Ювентус" за трети пореден път, за да стане шампион на Италия. "Старата дама" е направила още една стъпка към Скудетото, спечелване на "Милан" на "Сан Сиро" с гол за 2: 0.

Най-интересното е, че turintsy показа, че заглавието на играта, която се очакваше да. По-скоро те са имали един от най-лошите игри от началото на сезона. "Rossoneri" изглеждаше много по-добре, но както винаги пропиля си мигове, за които той изплащат на 44-ата минута, когато гол бе отбелязан от Фернандо Йоренте. Накрая интриги убит Карлос Тевес, който вкара втория топката в целта от Кристиан Абиати в 68-ата минута.

"Рома" и "Наполи" най-близките конкуренти, "Ювентус" загубени точки, де факто дават Торино клуб шампион заглавие, защото, за да си върне 11 точки в оставащите кръгове е практически невъзможно.

Дори главният треньор на "Милан" Кларънс Зеедорф призна, че сега "Ювентус" може да спре само на резервоара, като се отбелязва, че отборът му продължава да се развива и расте.

Объркването на уикенда

Много интересна игра от гледна точка на целите, държани "Айнтрахт" в Брауншвайг и "Борусия" Мьонхенгладбах. Срещата завърши с резултат 1: 1, като и двете топката в собствената си гол, отбелязан вратар.

Всичко започна с грешка ирански охрана порта на "Айнтрахт" Данил Dafari, които не реагират на доставката от корнер от Raffaela, в резултат на игра снаряд лети в мрежата.

Аз не останат в дълг, и Марк-Андре тер Щеген, който изглежда твърде спокойна след медицинския преглед в каталунския "Барселона". 21-годишният вратар направи голяма грешка, което извади топката в собствената си цел, не може да се справи с прехвърлянето на своето същото защитник.

"Дортмунд" като по този начин се свлече на седмо място в таблицата. "Айнтрахт Франкфурт" все още е на последната позиция.

Дерби уикенд

Мачове между "Пари Сен Жермен" и "Марсел" не е за нищо, наречена vsefrantsuzskim дерби. Конфронтацията футболни отбори от двата града първоначално предназначени да станат най-основното във Франция.

Не е тайна, че Париж и Марсилия - двата най-големи града на страната. Жителите на Ил-де-Франс и Provencals никога не са се обичали. Не е изненадващо, опозицията "Пари Сен Жермен" и "Марсилия" се превърна в нещо повече от просто една игра.

Случило се така, че в момента не е равна на капацитета на тези отбори. "Пари Сен Жермен" е не само лидер на френската Лига 1, но възможните претенденти за победа в Шампионската лига. "Марсилия" в същото време преживява нова криза и все още може да претендира само място в Лига Европа.

Така че, на мача "Пари Сен Жермен" - "Марсилия" се проведе в "Парк де Пренс" през нощта от неделя до понеделник. Въпреки това, както се очакваше, Provencals не били в състояние да осигури приличен отбор съпротива Лоран Блан.

Парижани вкара три точки благодарение на гола на Максуел и Единсон Кавани и укрепени, на първо място, като се възползва от поражението на "Монако" от "Сен Етиен".