Ливърпул - Гомел 3-0 - Ливърпул, на мястото на рускоезичните феновете на Ливърпул

Ливърпул в реванша съкрушителен своя съперник и уверено върви към следващия кръг на Лига Европа.

Вторият етап от Лига Европа с belobolgarskim Гомел бе първият мач за сезона Ливърпул на "Анфийлд". Въпреки положителния резултат от първата среща, много фенове са недоволни от качеството на любимия си отбор играе, и с право очакват от своите играчи по-зрелищен футбол. Колкото повече предимство в една топка разположена да действа по-освободена в атаката. Освен това, е необходимо да се коригира ужасяващи статистика домакинства през миналия сезон, и не съвпадат с най-силният претендент - една чудесна възможност за преодоляване на комплекс "у дома полето" на.

За своя дебют на "Анфийлд" Брендън Роджърс реши да дойде напълно подготвен и постави на мач почти най-силният от състава на днес. Място в портата взе Пепе Рейна; защита - обичайната четворка; Лукас, Shelvey и Джерард в центъра на халфовата линия; и три атакува играчи в лицето на Даунинг, Суарес и Borini. Джо Коул не е имал време да се възстанови от тази среща, и от съществено значение в предсезонната подготовка мачове Карагър, пронизващ и Хендерсън остана в резерв. Анди Керъл също остана в резерв.

Ливърпул започна мача много активно. За първите три минути на "армейците" успяха да спечелят дузпа, отбелязвайки пробив Суарес и много опасно да излезе на портата на Стюърт Даунинг. Фабио Борини също е ударил удар петнадесет метра, но защитниците блокирани ударът му.

След кратък период на спокойствие Ливърпул за 10 минути, напомни си той не силна, но неприятен удар Стивън Джерард. Минавайки го даде Стюърт Даунинг, който изглеждаше най-активните в този момент. След 16 минути игра "червените" не успяха разтегнат атака. Суарес и Джерард перфектно играе с топката един на друг, а на последния етап на уругвайските удари удар на двадесет метра - топката мина над вратата.

Домакините продължиха да доминират, а сега Фабио Борини, който е в центъра на полето, беше много умен пас от изстрел Даунинг, но отново ударът му пое върху себе си защитата. Миг по-късно Суарес ефективно победи Kasheuski и отиде един на един с вратаря. За съжаление, малко напред слаб, а ударът му близо до ъгъла Bushma възрази.

Този неуспех не развали настроението на Уругуайците, а в следващия епизод Суарес създадена от вратата. Хванати в наказанието беларуси liverpudlianskaya "Седем" Matveychik пребит и прострелян по портата. Defender през есента изглежда нарязани комбинация, но топката се отби от коварния Borini, който през лятото се удари портата на бушмените. Първият гол за Ливърпул Фабио, с които ние от сърце поздравявам!

След отбелязан гол на Ливърпул не се придържат към портите си и продължава да ескалира натиск върху портата на Гомел. След 26 минути игра, Суарес сервира опасен кръст да Borini - малко неточни.

И в 41-та минута "червените" да довърши противника. Отново, почти всички създадени Суарес. Луис победи един защитник, навлезе в наказателното поле и въпреки възражението на другите defencists, навити като топка на Джерард една чиния. Капитан спокойно удари празната мрежата!

Гомел през първата половина, изглеждаше доста срамежлив. Беше очевидно, че отборът може и иска да играе, но разликата в клас е много голям. Това е особено забележимо в бойните изкуства, където гостите са загубили почти всичко. Kozeko взриви с дузпа и далечен изстрел Воронков - това е всичко, което играчите са спечелили Гомел.

Ливърпул започна втората половина в по-спокойно темпо. Въпреки това, в края на десет минути домакините избухнаха две supermoment. Първо Джерард от фаул стреля в стойката за врата и след това Суарес в неговия стил търговска марка, победи защитник и с малък ъгъл удари далечния ъгъл. Бушмени невероятен спестява успя да пренесе контрабандно игра зад ъгъла.

След 63 минути игра Суарес спечели опасен свободен удар и той го изпълни. Топката профуча близо до лявата "деветка", но отказа да лети в целта. Шест минути по-късно уругвайският се опита да удари вратата от външната страна на кутията: вратар беше нащрек.

Очевидно е, че това е алармата звънец за Гомел, тъй като почти веднага след като по време на Суарес Глен Джонсън откри резултата целите си през този сезон. Точно обратно успешно waylaid отскок от защитник и мощен belobolgarskogo парашут удари в десния ъгъл на вратата! Аз трябва да кажа, че докато е отбелязана точка, Глен много добре да се комбинира с партньор, а това изстрел беше заслужена награда за усилията си.

Останалата част от "червените" уверено контролираха топката за продължителни периоди perepasovyvayas помежду си и по този начин лишават противникът има възможност да направи нещо в предната част на вратата.

Ливърпул в отлично стил на дебюта си пред обществеността, уверено бие belobolgarsky Гомел. Брендън Роджърс напълно успя да съчетае ефективно и зрелищно шоу на компонентите и на всички скептици, че екипът под негово ръководство и прогресира постепенно се развива своя собствена корпоративна идентичност. За разлика от срещата на гости "Red" погледна един отбор, повечето играчи да разберат какво да правят и къде да бъде, и трите гола без отговор, за да се превърне в най-доброто доказателство за това.

Liverpool: Reina, Johnson, G., Хосе Енрике, Шкъртел (Карагър 76), Agger, Lucas (прониза 86), Shelvey (Адам 76), Джерард, Downing, Suarez, Borini.

ЖЪЛТИ не се използва: Джоунс, Кели, Хендерсън, Керъл.

Предупреждения: Shelvey 59.

Цели: Borini 21 (1: 0), Джерард 41 (2: 0), 71 H. Johnson (3: 0)

Gomel Bushma Климович (Evseenko 86) Kuzmenok, Kashevskii, Matveychik, Воронков, Aleksiyevich Novak (Lipatkin 63) Kozeko (Kirylchyk 75), Plato, Alumona.

ЖЪЛТИ които не се използват: Sakovich, Palomik, Yahno, Sheryakov.

Ливърпул. Стадион: "Анфийлд Роуд". 43 256 зрители.