В баскетбол, в допълнение към правилата за 24 секунди, има едно правило за 3 секунди. И още едно правило, за да се ограничи времето, в баскетбола - това е обикновено "осем секунди". Баскетбол - един от тези спортове, в които мрежата е броене на времето. Това са основите на баскетбол. т.е. общи понятия и идея за игра баскетбол. Говорейки за основните положения на баскетбол, да не говорим за очила, които могат да вкарат баскетболист и нарушения на правилата. В баскетбола игралното време се състои от 2 полувремена от по 20 минути всяка, или 4 периоди, всеки с продължителност 10 минути (12 минути в Националната баскетболна асоциация).

16.1. Играта се състои от две (2) половини на двадесет минути всяка, или четири (4) периоди (квартали) за дванадесет (12) минути всяка с интервали от две (2) минути между първия и втория период и между третия и четвъртия периоди. Правила на играта. Секции. В много от популярните спортни игри през цялото време е разделена на периоди в времевата линия. Това важи и за футбол, и хокей, баскетбол и както добре. В баскетбола, е само "чист" време, ние се вземе предвид времето, когато играта е. Това е като в хокея.

Колко периоди в баскетбола?

Но това е така, на отстъплението. Хронометър арбитър работи само, когато топката е в игра. Ако той си тръгва полевите граници или спрени или друго естество, мачът е спрян. Обърнете паузи между квартали за 2 минути. Победа в игра баскетбол спечели отборът с най-много точки в края на времето за възпроизвеждане (40 или 48 минути, в зависимост от правилата).

Динозавър Drovers E13 Тези, които ще ни води

Всички тези цифри се отнасят до чисто време на мача. Ако вземем обичайното време, в игра баскетбол обикновено отнема около 1-2 астрономически часа (с прекъсвания в играта, с паузи, извънреден труд). Основи на баскетбол - всички правила и нюанси, които трябва да знаете, всеки амбициозен баскетболист, защото на тази обща сума, и това е баскетбол. На първо място, от факта, че трябва да знаете за основите на баскетбол, нека да си спомним и да си спомните къде и как се играе баскетбол. По този начин, играта на баскетбол се проведе на ширина правоъгълна платформа от 15 и 28 метра дължина (с размерите на баскетбол преди "Полето" бяха 14 и 26 метра).

Тези топки са характерни за баскетбол за мъже и за жени баскетболни топки по-малки. Най-големият баскетболен турнир, провеждан в спортни зали най-малко 7 метра височина. Мачът започва, когато реферът ще хвърля топката между двама играчи с различни отбори. След като играч докосне топката, обратното броене е активирана. Ако след нормалното време в баскетбола резултат е равен, а след това добавя към 5 допълнителни минути (OT). В случай на равенство след продължение, още един извънреден труд и ще продължи до един отбор постига най-много точки в края на времето за игра.

Решението за продължителността на почивката в средата на играта, трябва да се вземат от местните организатори, но тя трябва да бъде съобщена на всички заинтересовани страни, най-малко един (1) ден преди събитието (турнир). За зона или континентални състезания - зона или Continental върховни органи.

Но обратна страна - футбол, което не зависи от това дали играчите са на място или се кандидатира за меча си, да игра е за постоянно. Самата игра е разделена на четири равни квартали. Те може да продължи или 10 или 12 минути. В този 12-минутен сегменти в момента се практикува само в Националната баскетболна асоциация (НБА), която съществува в Северна Америка. Играта започва скок топка, която се играе в кръг централната зона. Ако резултатът е обвързан, извънреден труд се определя (допълнителни 5 минути).

Всеки отбор в една атака е дадено на 24 секунди (НБА - 32). Време се брои от момента на удари топката в ръцете на играча, но преди изтичането на отбора трябва да се отървете от баскетболния "черупка". В противен случай, съдията прекъсва атака съдийски сигнал и да даде топката на другия отбор.

време на играта в баскетбола

Маса баскетбол е 560-650 грама обиколка 750-780mm топка. И специалитети, които можете да играете не само в стаите, но и на улицата (на открито). Basket представени като 45см метален пръстен в диаметър с отвори опъната върху него без дъно. Баскетболен кош се намира на височина от 3,05 метра, успоредни линии върху областта на лицето.

Колко четвърти от баскетбол, колко време трае баскетболен мач, бъркотия и хаос

Тя се крие във факта, че един играч от отбора на атакуващ може да не е в ограничена площ (често наричан от три секунди зона) противник повече от 3 секунди. В случай на нарушение на топката отива в друг отбор. Т.е. ако отборът не разполага с време за определен период от време, за да донесе топката от своята половина, топката облиза с притежаването на другия отбор.

За национални или местни събития - национални или местни организации. Отбори играят, докато не е победител. Като правило, притежание завършва хвърли противника на ринга. Спазването на принципите на "24 секунди" трябва да бъде специален оператор, който е част от журито.