Както Karpin играе срещу Киев
Олег Блохин и Валери Карпин

Възрастовата разлика не им позволи да се изправят един срещу друг в годините на играта, както и във връзка с това със сигурност ще любопитно да се проследи и двете играят на легендарния нападател на "синьо-белите" срещу московчани и как успя да се утвърди мачове с хората от Киев за халфа "червено-белите".

Олег Блохин: Дарвин е първият ...

Най-Drop нападател в историята на футбола Съветския Олег Блохин, прекарано в официалните мачове в шампионата и чашките на СССР срещу Москва "Спартак" 29 игри и отбеляза девет гола в тях.

Първата такава среща Bystroň от Киев с "червено-белите" се проведе в Москва на 15 май 1972 година. В мача (1: 1), която настъпваше стадион Ленин в Москва, 31000 зрители 18-годишният, само да пробие в базата "Динамо" влезе като резерва за 60 минути в звездното тези години Анатолий Byshovtsa.

Играта на втория кръг на същия сезон Киев победи московчани гол за 4: 1, а Блохин на 51-та минута вкара първия си гол на "Спартак", който извади от портата с вратаря казано фамилия Дарвин ...

Повечето от бурята всички вратари на Съюза от ударите 11-ти брой на Киев "Динамо", претърпени от никой друг, а ... Ринат Дасаев. Всички тези моменти, декориране футболен двубой от двата най-забележителни отбори отбелязаха пет пъти на СССР, и е първият мач през 1978 г., което в Москва, в присъствието на 40,000 фенове разочаровани Олег Ринат 78-та минута.

Но исторически запис общо победата остана с Олег Блохин. 13 време с него, като част от Киев спечели "Спартак", девет пъти бе фиксиран наравно, а 10 мача са били по-силни "червено-белите".

Валери Карпин: минус три, плюс едно

Талантливият полузащитник Москва "Спартак" Валери Карпин намери последните години, чиито корени са в миналото на Съветския футбол.

През втората половина на сезона Karpin проведе на стадион в Киев Републиканската цялата игра, но с една и съща разочароващо за него, и "Спартак" резултат - 1: 3.

В последната националния шампионат ", бяло и червено" с Karpin в редиците си първи отново загуби с 0: 2, а след това все още успява да спечели - 3: 2.

В резултат на това Валери Карпин мога да си спомня само една победа над "Синьо-белите", без да играят една-единствена цел и да се чувстват с три поражения.

Спомнете си, че първия мач от предсезонната подготовка ", съвместно мероприятие" срещу Киев "Динамо" като треньор "Спартак" на главата, той и неговото такси признаха - 0: 1.