Лидерът на Световното първенство Нико Розберг доведе друг любопитен кредит - рейтинга шофьори, които никога не се превръща в нещо божури свят, съставен от броя на победите в етапите.

Джеки Икс, който започва кариерата си в моторните състезания за първи път се изкачи до върха на подиума най-голямата награда в първия си пълен сезон играе за Ferrari (1968, 4-то място в шампионата), а в следващите два стана вицешампион. В 69-ата, никой не би могъл да създаде подходяща конкуренция Джаки Стюарт на Matra-Косуърт, но белгиецът беше най-доброто от останалите, а в 70-ата Джаки, когато той е бил в Брабам, не успя да се качи на точки Йохен Ринт, който стана шампион посмъртно. Следващите два сезона X завършиха четвърти, а освен това се дефинира кариера запада. Но моторните спортове Джеки Икс не е оставил и е в състояние да се реализират в състезателни спортни прототипи, където той се превръща в един от най-успешните състезатели в историята спечелили Can-Am, два пъти стана световен шампион, 6 пъти спечелиха 24-те часа на Льо Ман. В допълнение, X е единственият носител на състезанието от Формула 1, който печели маратона Париж-Дакар (1983 г.).

Герхард е бил съвременник на "Голямата четворка" Formluly-1 - Прост, Сена, Пикет и Менсъл. Това е основната причина, поради която, без съмнение, един бърз и талантлив австрийската не е постигнал повече. Първа победа Бергер спечели като част от Бенетон в 86-а, в непосредствена близост се преместих в Ферари, който е на пето място в шампионата, на второ място след скандалната четворка ия ​​1988 стана единственият, който е в състояние да отнеме победата от "отбор мечта", състояща се от Сена и прост и се превърна в най-доброто от останалите. След напускането на Макларън Ален Прост, Сена стана партньор. С последната той е в състояние наистина да станат приятели, които по-рано не може да бъде всеки. През 90-те Бергер се върна на "Ферари", а след това в "Бенетон", която спечели последната си победа, и завърши кариерата си. Герхард Бергер беше много популярен сред феновете и журналистите обичат това, което се posposob-актуализира на неговата откритост, бодрост и чувство за хумор.

Карлос ярък дебют в големите награди, спечелвайки пол-позишън за дома етап, а след това спечели състезанието в Бразилия, обаче, не е включена в генералното класиране за Световната купа. Reytemann пет сезона прекарани в Брабам, задвижвани от края на 75-ти остават на трето място в класирането, зад Лауда и Фитипалди. През 1977 г. Аржентина се проведе награда състезател на Ферари и дори успя да убеди да симпатиите на ръководния екип, който не бяхме сигурни на скоростта възстановени от миналогодишния инцидент Ники Лауда, но в крайна сметка австриецът вкара два пъти повече точки, стана шампион и напусна "Scuderia" , През сезон 1978 Reytemann отново завърши на трето място, следван от пилотите на отбора Team Lotus, който беше въоръжен с революционен 79-I модел. На следващата година, Карлос седна зад волана на заглавието на автомобили, но от време, състезателите са не само могат да се копират най-добрите решения "крило на автомобили", но също така и да надмине оригинала, бутане на позиция "лотос" с лигата. Разочарован Аржентина се съгласи да сътрудничи пилот договор в Уилямс, където той помогна да се превърне в шампион Алън Джоунс през 1980. Година по-късно Reytemann реши да вземе нещата в свои ръце и да не пропускате напред на Джоунс, с акцент върху борбата му за титлата. Карлос пристигна в последния етап от любимите на сезона, но само изглеждаше като бледа сянка на себе си, като финишира 8-ми. Заглавието само от една точка, за да отиде на Нелсън Пикет. След първите две състезания от 1982 г. (в една от които той завърши на подиума) Reytemann взе да изненада решение на всеки да се пенсионират. Интересен факт е, че аржентинецът е два пъти завърши на подиума на сцените Рали Аржентина на Световното първенство (1980 и 1985). След като се пенсионират от състезания Карлос Reytemann постига успех в политиката.

Нико Розберг, Australian Grand Prix 16. Снимки от autond.ru на сайта

История Нико написано на очите ни към вас. Ние всички знаем, и видяхме, Нико стана първият шофьорът, който е успял да бъде пред Михаел Шумахер в края на сезона, говори с него в един отбор, когато той се бори за титлата с Люис Хамилтън и досега той допусна два пъти подред. Всъщност, ако германците ще могат да напуснат Оценката върна палмово легендарния Стърлинг Мос, или ще се превърне в новата "Най-важното провал", и е основната интрига на текущата Световната купа.

А любимите на Великобритания, Найджъл Менсъл, заедно с Ален Прост, Аертон Сена и Нелсън Пикет, се счита за най-бързите ездач 80-те - началото на 90-те години на миналия век и е най-нещастен от тях. Шампион "Big Naydzh" беше, когато колегите му от "Голямата четворка" вече три титли беше. Две поредни години, в 86-ата и 87-ма като цяло победата отиде от Менсъл в последния старт за сезона - прост и Пике, съответно, а в 91-та британците загубихме шампионата Сена. В 92-та съперници не е имал шанс. Менсъл спечели шампионата с досега безпрецедентно предимство - на пет етапа, до края, с 29 победи зад. Не толкова отдавна не отидох до титлата.

При подготовката на статията използва материал сайта статистическа "Енциклопедия на Формула 1», wildsoft.motorsport.com.