Световно първенство по футбол 1970, група В. В групата се събраха отбори на Англия и Бразилия. спечелване на последните три футболно първенство, и двата отбора от Източна Европа - отстъпени бразилците в последните Световната купа 62 представители на Чехословакия обикновено е скромен, но след като е на многоетажни румънците (мнозина вярват, е най-доброто поколение румънски играчи в историята на страната на "ерата на Хаджи"). Бразилците, водени от Пеле. Жаирзиньо. Tostan. Ривелиньо и Карлос Алберто от групата на първо място, а след това спечели трета титла в историята си, като спечели всички мачове, провеждани в турнира. Често това е тази команда се нарича най-добрите в историята на световните първенства.

Група C (втория етап група) Световно първенство 1982 г. Те се срещнаха три отбора - шампион аржентинци. бъдещите - италианците и се счита за фаворит на турнира благодарение на брилянтен мач с цяла плеяда от световни звезди (..... Сократ Зико, Фалкао Едер Junior Оскар и т.н.), бразилците. Аржентина в крайна сметка стана аутсайдер група, както и правото да стигне до крайния (впоследствие спечели) изведнъж стана трудно да се достигне до втората група етап на италианците - благодарение на Паоло Роси. който вкара три гола в драматичен мач срещу Бразилия. Екипът бразилски е смятан от специалистите за най-добрите футболни шампиони от 1970 година насам, се установява за правото да се състезават за бронзов медал.

Група E на Световното първенство по футбол 1986. Настоящите вицешампиони на германците с двоен носител на "Златната топка" Карл-Хайнц Румениге. най-добър вратар на турнира, Тони Шумахер и набира скорост Лотар Матеус - бъдещ екип легенда. Южноамерикански шампиони Уругвай с шок двойка нападатели - Енцо Франческоли и Antonio Antonio Alzamendi. Бронзов медалист от Европейското първенство датчаните с един от най-добрите стрелци на времето Elkerom Preben Ларсен и най-добрата датски футболист на XX век от Михаел Лаудруп. Четвъртият отбор в група стомана не твърдят, че са най-любимите, но достатъчно здрави, за шотландците. По този начин, Група F е единственият в шампионата, където всички конкуренти бяха две определящи в световния футбол тон континент - .. Европа и Южна Америка (другите групи са представители на Северна Америка, Азия и Африка, които се считат за безопасни аутсайдери, че въпреки че не мексиканците предотвратени домакините на турнира, както и сензационен отбор на Мароко се проведе в следващия кръг с първо място в своите групи). В същата група главното усещане беше пълна доминация на датчаните - ако Шотландия спечели с минимален резултат, Уругвайците вече победен с резултат 5: 1, допускайки единствения гол от дузпа чрез Francescoli, а в последния кръг вкара два без отговор гола на германците, не липсва, дори да е в малцинство в края на мача. Въпреки това, на този победоносен поход на Дания, приключила - в 1/8 финала, те бяха победени с гол за 1: 6, с техните извършители полуфиналите на Европейското първенство испанците. Германците, dovolstvovashiesya второ място (в допълнение към поражението на датчаните, те са трудни за избягване на загуба в първия кръг на Уругвайците допуснат гол още в първата минута и изравни в последните усилия на опитен Клаус Allofs), в крайна сметка стана втората и турнира като цяло. Треньор на трети поставени в класирането Уругуайците Омар Барас, говорейки пред репортери, заяви, че истинската "групата на смъртта" в тази група прави арбитрите. Съобщението дойде в края на последния мач на отбора си с шотландците. И двата отбора имаха шансове за предаване на (Шотландия, обаче, по-скоро теоретичен) и в отчаяна нужда от победа. Въпреки това, всички завършиха при нулево равенство. Това до голяма степен се дължи на факта, че уругвайската отбор не е бил в състояние да реализират своя потенциал атакува, оставайки десет мъже в първата минута на мача, след отстраняването на защитника Батиста. В същото време, в предишния мач срещу Уругвайците датчаните пропусна четири от петте гола и играе с десет души - половината от шефа има 13 минути, само жълт картон, а само на 19 минути - втората. Експертите са съгласни, че е малко вероятно да отразява реалната сила на отбора трето място, но в същото време отбелязват, че Уругвайците всъщност играе на шампионата в много груб футбол. От групата на тях, за да си тръгне, по други въпроси, това е възможно, но най-ниската позиция в таблицата означава, пренасяйки се в един 1/8 финалите на изключително силен противник. И като такава тя се превърна в национален отбор на Аржентина, водена от легендарния Диего Марадона. спечелване на съседите с минимален резултат.