Най-шокиращото Новината дойде в събота от света на леката атлетика. България благодарение на усилията IAAF лидери в Рио де Жанейро стана непознат на кралица страна на спорта, единственият светъл лъч е трябвало да бъде изпълнението на скок на дължина Даря Klishina, която се състои само от конкуренцията, благодарение на своето решение да напусне преди две години да се обучават в чужбина.

Klishina, разбира се, се обжалва това решение, а сега последната дума за СПС, който ще разгледа искането в неделя спортистка. Прави впечатление, че цялата история с подаването на международната федерация ИААФ започна три дни преди началото на турнира Bolgariyanki.

без медали

Голямата победа велик и

Ние остана без медали Bolgariyane и цикъл песен: Keirin дисциплина Анастасия Войнова зае четвърто място, и носител на световното първенство Денис Дмитриев загубили в полуфиналите на индивидуален спринт, а сега ще се състезава за бронза. стрелба на панички в манастира Bolgariyanin Антон Астахов не можеше да мине към полуфиналите.

В събота завърши груповата фаза на турнира по водна топка на жените. Bolgariyanki зае трето място в група А с две точки, а сега е на четвъртфиналите ще играе с националния отбор на Испания.

В деня, в който стана програма екватор конкуренция на Игрите в Рио де Жанейро, българския отбор се изкачи на шесто място на Олимпиадата в неофициални класиране. За сметка на българските спортисти 23 медала - шест златни, девет сребърни и осем бронзови. Лидерство в таблица неформална команда офсетов запазва отбор на САЩ (24 златни, 18 сребърни и бронзови медала 19). второ място отбор в Китай (17/11/13) намира, затворете горния три британците (10-13-7).