След като се запознах с историята на Европейското първенство, ние открихме една интересна интрига на финалния мач.

Днес Евро-2016 финалите в последния мач на трофея на шампионата ще играят Франция и Португалия

В Португалия, тъй като се оказа, старите резултати с французите.

Нека да видим как идването на крайните състезателите се премества на турнира.

Например, Албания проведе буквално прилепени до зъби нулевото равенство, но 90-ия и 96-ти вече в минута от френските два гола в портата.

В чест на достигането на финала на френския отбор, "Айфелова кула" е боядисан в цветовете на националния трикольор.

И в нощта преди основната атракция на френските светещи цветове на португалски флаг.

В плейофите, французите напредна до момента, до голяма степен се дължи на приказно игра на лидера си - Антоан Grizmana. Първо, той вкара два гола в 1/8 финалите в мача срещу Ирландия, като победата на отбора си с резултат 2: 1. Тогава там е победата над Исландия - 5: 2. където Grizman също участва активно - гол и направи две асистенции.

За разлика от французите, португалците, от друга страна, с огромен нулата преодолее груповата фаза. отбор Кристиано Роналдо всички мачове от груповата фаза приключи с равен резултат, въпреки че всеки един от играчите, първоначално изглеждаше откровено слаб португалски звезда компания.

Но в действителност, Унгария, Исландия и Австрия приключи мачовете си наравно с Португалия. Унгарци и всичко може да са спечелили три пъти по време на срещата водещ сметката. Португалската по този начин също така щастлив, че лошо са австрийци, които загубиха в последния кръг на кръг за група.

И само благодарение на Португалия организираха битката наравно с резултат 3: 3 в мача с Унгария. световния футбол суперзвезда Роналдо и Ко завърши на трето място в своята група.

Лидерът на националния отбор на Португалия Кристиано Роналдо вкара 3 гола и направи три асистенции. Като цяло, той вкара в четвъртата еврото в един ред, което е рекорд.

В първия кръг на плейофите Португалия се срещна с ярка отбор на Хърватия, който победи в групата и в таблицата по-напред от тогавашния шампион на Европа - испански. Подобно на предишните три мача, португалецът отново приключи с равен резултат, но успя да грабне победата във втория допълнителен период с 117-та минута.

В следващия си мач - срещу Полша - след 90 минути игра отново привлече. Петата поредна! И дори допълнителното време не разкри победителят. В дузпи, португалците бяха по-силни.

В полуфиналите, Кристиано Роналдо е в очакване на дуел с съотборник на "Реал" Гарет Бейл. Това Роналдо и се превърна в герой на срещата с Уелс. Португалската лидер и той вкара с асистенция, като се гарантира победата на отбора си с резултат 2: 0.

Конфронтацията на Португалия и Франция на големите турнири. И в трите случая, с един гол разлика, спечелен от французите.

Европейската купа преди финалния мач на терена ще направи испанския футболист Шави.

Излъчване на финалния мач между Франция и Португалия ще покаже "Първи канал". В началото - в 23:50 часа.

В колапса на къщата четирима души са загинали в Ижевск

"Те се обади и каза, че експлозията ще бъде 50-та минута": около Екатеринбург евакуира търговския център и кина

Къща в Koltsovo, където гладуващите акционери, обеща да завърши до май - до строителната площадка дойде министър

Преди четири години Снимки: Урал фотограф взе мелница няколко дни преди разрушаването му

Жителите на жилища в Свердлов, който се противопоставя на новия квартал, RMK, изгубиха пробен Министерството на строителството