ПредишенСледващото

Късно в сряда заседание пред екрана на телевизора у дома, ние не са имали някаква значителна информация за нашите съперници "Спартак". Знаеше, че шестимата са представени в олимпийския отбор на Холандия, но никой досега не е цитиран в националния отбор, обаче, на страната "Аякс", "Фейенорд" и "Айндховен" е все още за това, което не говори.

И на една важна и, честно казано, смущаващи всъщност неволно привлича вниманието ни. В предишните два кръга на турнира за Купата на УЕФА, "Спарта" в първите мачове взе съперници в своята област и спечели: Северна Ирландия "Коулрейн" с резултат 4: 0, "Carl Zeiss" от ГДР - 3: 2. Вторият крак далеч тихо завърши наравно с резултат 1: 1.

В тази светлина, проблемът на Спартак в мача на терена на съперника прераства в най-важната задача. Като се има предвид, че цената на някакви неимоверни усилия, нека да играят лидерите на отбора в отделни мачове в края на сезона, всички ние сме склонни да се счита за успешна, че е трудно да се приложат дядото на решение.

И тогава там е объркан състав, който се появи на стадиона в Ротердам. По-късно научихме, че болните и Кузнецов Поздняков, температурата Rodionov и само усилията на лекаря е било възможно да се върнат в системата, преди мача. Защото нещо в линията на защитата се появи едва се възстанови от контузията си Бубнов, а в средната линия - играта на сезона само спорадично Хес.

Промяна изглежда незначителен, но в действителност всичко отбор линия, всъщност се оказа бъдат съобразени наново. Ролята на защитата халф играе последователно Cherenkov и Rodionov, атаката е била стабилна позиция, най-малко преди почивката, само Argudyaeva и двойка да се каже, един след друг, а след това Gladilin г. Cherenkov г. Rodionov. зоната на ляв бек, обхваната Морозов, който също трябваше да помогне на централните защитници, по-обичайно нещо за него. Всичко това принуди рокади естествен и неизбежен начин не се отразява на силата и надеждността на игра връзки първоначално лошо гледани. Но от особено значение е по лявото крило, като Хес действия ясно усещат липсата на игрова практика и Морозов, е в двоен положение трудно може да се справи с спасяването.

Бихме могли само се чудя как този холандски толкова бързо, пипнешком където тънки. От първите минути на срещата, те доведе атаката дясното си крило, като ги попълните непроменен навес в наказателното поле, където много проблеми Бубнов, Bazulevu и Dasaev доставени не е най-високата в атаката, но като че ли кръжи във въздуха на 10-ия брой на "Спарта" Holverda , Не ме на мира, той изглеждаше на пръв високи други. За по-малко от пет минути, а на два пъти е Dasaev осуетени опити Holverdy удари портата.

Когато след друг диагонал емисия десен Holverda център отново спечели дуела във въздуха и главата му е спаднала леко зад топката taivshemusya Rikeringu, чийто удар в долния ъгъл взе Das, нещо в играта домакините започна да се изясним.

Само нападнат "Спарта" като повечето боксьори - в правилната стойка, която скоро намерил просто обяснение. Най-главното, а може би единственият мениджър, и "Спарта" - неговия капитан Ван Гаал, той играе на десния полузащитник място и висококвалифицираните podygryshe партньори и свободни удари отдясно и, разбира се, с десния крак изпълнява празник за очите. Със същата ръка работи и Blind сертифициран като силният защитник клуб. Какво е защитник, видяхме само в тези моменти, когато той несръчно се срещна техники за борба че Rodionov, на Gladilina тогава Argudyaeva, за които от време на време арбитър, назначен от дузпи. Но Blind трансформира, когато той отиде в атака, дори ходене - летенето. Blind бързо и технически добре виждат областта Ван Гаал донесе, Mass караница отбрана "Спартак". Ако се съди по отделните ударите на холандците, можем да предположим, че десностранна начина на игра добре otrepetirova върху тях, както и онези, които действат в центъра и в ляво, са предназначени за завършване на усилията на дясното крило. Други варианти за провеждане на атаки на домакините у дома едва ли показват.

Без значение колко трудно е било Спартак, едностранни игра съперниците им позволи по-близо до края на първото полугодие да се разбере и приеме своите действия. Ограниченият обхват на телевизионния екран, не можем надеждно да се прецени какви мерки, но ние видяхме, че появата на дома постепенно сведено, атаката отдясно е притъпена, а в центъра на предната част на артилерия, за целта "Спарта" по-малко и по-малко спечели борбата за топката във въздуха , И гостите все повече преминават към действия за контраатака.

Първо на всички съперници Спартак трябваше да завърже ръцете и краката в средата на терена, където в допълнение към Ван Гаал, стоеше висок и пъргав ван дер Берг, където гледал за миг Rikering потаен, по-рядко напуска терена без гол. Това е трудна задача, особено защото холандците, слагайки край само в първия кръг от националния шампионат, изглеждаше по-свеж и по-мобилни по това време на годината. Те също така предлагат в средата на терена играе вискозни и трудно, с постоянна конфронтация.

Да си кредит, Спартак, трябва да кажа, че те са не само прие предизвикателството, но също така се противеше, и съпротива военен натиск. Както се казва, намерих диамант, камък, който по необходимост се превърне и Rodionov и Cherenkov и Гаврилов, да не говорим за Gladilin, Хесен и защитниците. Хес в крайна сметка плати скъпо за него, защото той не е готов за сериозно изпитание, Ван Гаал задържа понякога с цената на нарушения на правилата, което неминуемо доведе до психологически дисбаланс, което доведе до две карти.

Що се отнася до Cherenkov и Rodionov, не е възможно да не говорим за по-голямата и разнообразна тялото на работа в атака и в защита, те са го направили, както и в най-доброто от техните игри през този сезон. Ние не си отиде от тях и от Gladilin Гаврилов. Първо играе много конструктивен, доста изкусно използване на правото на последния проход, вторият често се мъчили защитници "Спарта" накъсано и наляво и надясно. В крайна сметка, единственият от своя пробив Bliid спря поставка за крака, както и.

Въпреки това, целта Родионова искате да запомните по-късно в подробности. Защото дори и сега, след много часа след началото на срещата, постоянно се връща към първите си минути, до минутата, когато под влияние на началното налягане на домакините от надеждите ни извиси нападение някои дори отчаяние. Но след това, може би, че е полезно да се припомни войнствен характер на Спартак, банер е простя баналността, Spartakovskaya дух. Това може би не е всичко. Поради характера е очевидно, и холандците. Законът ще влезе в сила размерът на умения, умения клас.

Ако Спартак са били ограничени до унищожаването на намеренията на противника, те вероятно ще nesdobrovat. Те са като им е наложена в средата на поле борба, приемайки това, което ми се струваше, с желание, с удоволствие да се влиза и излиза от нея. Топката, Спартак в две или три кратък трансфер до предотвратяване на загубата му, подредени в сила на първоначалните атаки позиции и този път е бил освободен от ареста на Гаврилов или стъбла, те са последвани от инициатива средни или дълги разстояния предаване - и в избора на посока нападението е имало недостиг на предложения, за да следват в дясно, ляво, център - от Sochnova, Gladilina Родионова, същата Cherenkov от всеки играч атакува групата. На първо място, от време на време, когато Argudyaevu подравнени един с друг в тази група, а след това по-често, когато атакуват операции са проведени в рамките на 3-4-5 играчи. Индивидуални пробиви няколко пъти сложен лигатура се заменя с мулти-преминават комбинации - дори по-малко от готови, защото в предната част на Спартак се опита да играе poekonomnee. Да, те са по-често се наблюдава в защита, отколкото в атака. Но това е лошо - да се тестват и от тази страна? Да, най-забележителните в тази игра са защитници - хладнокръвен Bazulev, многократно затънал в плановете на холандски гол и неуморим Морозов, винаги се стремим където е особено топли и трудни спътници. продължаващи Налягането намерени Възможността за подкрепа атакува сочно. Неуморно работил Дас, който взе и otbivshy много трудни топки. Но играта не може да бъде само една атака празник - понякога тя не може да разчита на отбранителни делничните дни.

И "Спартак" е в състояние да играе в различни равнини, се оказа гъвкавостта на игра обноските си. В защита, той намери сили да атакуват. Засилване, успя да се преструктурира и да организира защитата. Ние можем да се съгласим, че московчани атака в този момент не са били толкова продуктивни както в мача срещу Англия. Но това е провокираща мисълта информация на "дом" мача в Тбилиси.

Така че сега е време да помним целта Родионова. Така Blind Gladilina подаде метър от наказателното поле. Спартак се оттегли дълго върху топката и седем холандци на "стена" tschilis разбера кой от тях ще доведе до коварен нарязани изстрел към вратата. А фактът, че въздействието ще бъде точно пред вратата, Спартак въпрос не беше даден. Като че ли ще удари Гаврилов - и цялото внимание се фокусира върху него. А Гаврилов неочаквано се търкаля топката в наказателното поле линия до Постоянния десет метра вдясно и не изглежда да премине в очакване Rodionov. Невероятно, но предлагам и никой от "стената" не се втурнаха да се намеси. Защо? Защото Rodionov чисто актьор описва дори известно объркване и незабавно да сложи всичко от себе си в шок - проектирани, мощни и точни.

След почивката, холандците, както подобава на собствениците на терена, а дори и на една и съща страна на загубите, много пешеходци. Но със същата постоянна неуравновесени академизма.

Въпреки това, моменти на футбола "Спарта", сякаш си спомни славните дни на холандския национален отбор, експлодираща изведнъж невероятна вихрушка, завъртя с главоломна скорост кръг на наказателното поле ни, като предавките в часовниковия механизъм. Но Спартак смело издържат този тест общо футбол и достатъчно опоненти за минута или две и те успокои, те се върнаха към познатия десностранна скарата.

Но нашият изчака и друг тест за якост. 21 минути те трябваше да играе с десет души. Не е загубил самообладание при Хес. Няма да се извинявам за него, но това Португалската реферът реагира, за да не е съвсем на истината, ние трябва да се каже. Когато в края на първото полувреме, на пет минути от Хес оказва помощ след сблъсък с безсърдечен Blind, съдията и ухото не води, а когато Ван Гаал и опасно близко разстояние стреля по него топката и Hess отблъсна удари, удари съдийски сигнал. Хес тук, за да покаже емоции, не си струва.

Десет мъже, обаче, Спартак са играли, както и с пълна сила. Дори по-добре. Засилената сочно, Морозов. И когато 10 минути преди последния съдийски сигнал на радост Родионова постигнах пометени горчивината на тяхното престъпление наказание (нечестна игра извършва шпагат в наказателното поле), той започва да играе за двама, за трима. Помощ в областта на отбраната, успя да пробие в позиция на някой друг и смело пое играта свърши, ако партньорите леко изостават. Това е дейността на Спартак в половината от областта задържа в този момент на атака домакини на съперника да ги принуди да действат с повишено внимание.