ЦСКА Москва е уверено спечели "Волга" - 2: 0. Радост "армия" развали отстраняването на най-добрия играч в мача - Вагнер.

Отстраняване: Любов, 90 + 4 - не

"Волга" в предната част на играта за гости срещу ЦСКА Москва, също е нещо, което да се гордеем. отборът показа само на едни и същи феноменални резултати в последните си пет гостувания. Нижни Новгород вкара четири победи и една среща донесе равенство. Екипът, как може придържат към чашите, и е ясно, че лидерът на шампионата също е настроен volzhane много сериозно.

През първото тримесечие на мача ЦСКА не създава опасен момент на вратата на гостите - така мъдро и последователно защитава футболен отбор Нижни Новгород. Но в средата на първото полувреме "ЦСКА" пя само две опасни стандарт, а един от тях доведе до гол. Първо Wernbloom удари главата си, след като Тошич на подаване - Михаил Кержаков спасени "Волга". Той спаси екипа и няколко минути по-късно - след удар от фаул на Елмо. Вратарят обърна топката във вратата. Но на всички довършителни бързо Алан Дзагоев - 10-ти номер ЦСКА вратар. 1: 0!

Е, не е чудно, Алън в интервю преди мач с пресслужбата "Армията", казва, че сега целият му екип обвинен общата идея. Натоварени самият Дзагоев в крайна сметка доведе до дългоочакваното гол за домакините.

ЦСКА Akinfeev - 6.5 Shennikov - 6, V.Berezutsky - 6.5 Ignashevich - 6.5, Марио Fernandez - 6.5 (Nababkin, 86 - б / а), Elm - 6, Dzagoyev - 6, 5 (Cauņa, 62 - 6) Vernblum - 6.5 Тошич - 6.5, Wagner Lav - 6.5. Думбия - 6.5 (Mamaev, 73 - 6).

"Волга": M.Kerzhakov - 6. Зайцев - 5.5 Polyanin - 5 (Kharitonov, 5.5), Belozyorov - 5, Булгар - 5 Bordian - 5.5 Karyaka - 5.5 Ajinjal - 5 5 (Matija Dvorneković, 78 - б / о), Putsila - 5.5, ботуши - 5, Sarkisov - 5.5 (Salugin, 69 - 6).

Думбия след центриране от главата Марио Фернандес прати топката в напречната греда, но Вагнер не е бил изненадан, и удвои преднината си в дългосрочен план. Но защитата на гостите за втори пореден път оставете вратар.

Би било доста забавно, ако след няколко минути в "Волга" Портите полетяха в трета топката. По това време, поста на топката зареден Тошич и довършителните отново беше първият играч на ЦСКА - Дзагоев, но за разлика от първия опит, Алън малко късмет.

Като цяло, в полза на ЦСКА се появи сякаш от нищото. След 25 минути на мача, че е трудно да се предположи, че на домакините през първата половина, почти изравни резултата на края.

Но това може би е твърде хладен черта на екипа - да направи резултата дори когато очевидно конкурентното предимство на ваша страна там.

В същото време си заслужава да се помни още един факт от статистиката на света. До днес, червено и синьо се срещна три пъти с "Волга" в българското първенство, както и всички три пъти те са били в състояние да постигне победа. До почивката имахме всички основания да вярваме, че това време на тази верига няма да бъде разкъсан.

След 15 минути пауза на картината на все още се променили. "Волга" е атаката голяма сила, което води до "Армията", за да организира защитата си. Въпреки това, най-опасният момент в първите 10 минути след почивката са отбелязани всички едни и същи собственици. И той стана, което е характерно също, след като стандарт. Тошич отново почти перфектно висеше на Wernbloom. но удар с глава на шведа, този път не успя.

Пет минути до гол портата "Волга" може да доведе до светкавична контраатака. Думбия играе в стената с Вагнер и отпрашил към среща с Кержаков. Но на финала от Кот д'Ивоар нападател на ЦСКА леко неточен - топката прелетя близо до далечната греда. И тогава светна Вагнер Лав, който след завръщането си в армията командва блестящ ефект върху положението на "гард". Бразилският полузащитник в умело измислили двама противници и otpasoval Cauna. но този път за сметка не се е повишила.

Като цяло, въпреки териториалното предимство, което е "Волга" в голяма част от второто полувреме, тежестта продължава да се случи единствено и само в своята врата. Изключение е епизод от 72 минути. Излезте на поле Salugin (между другото, зеницата на ЦСКА) глоба помислих, от лявата страна на атаката с техните настойници, но "армия" е бил спасен от Akinfeev. път излезе на портата и Пери.

Като цяло, мачът спокойно завъртя към победата ЦСКА дълг, но в самия край на преден план Вагнер дойде отново. Този път той се качил на разпише в тази графа, която не е много доволен от играчите. Първо нападателят получи ребрата от Belozerova и лично се втурнаха да се справят с нарушителя, за което той получи жълт картон. И след това рутинно бразилски спечели друг "горчица мазилка". Футболист, очевидно водени от жажда за отмъщение, твърда срещу Зайцев. и жълт цвят се обърна към червено. По този начин, в следващия си мач с "Динамо" няма да играе на Вагнер. Тъп неоправдано премахване. Като се има предвид, че изглеждаше като Вагнер през последните игри, той със сигурност ще пропусне мача с синьо и бяло.