В славното ни Базел домакин един от мачовете от Шампионската лига.

"Базел" (Basel) - "Бавария" (Мюнхен) - 1: 0 (0: 0)

"Базел": Sommer - Park Joo-хо, Dragovic, Abraham, Shtaynhofer - F. Frei (Stocker, 66), Xhaka, Хугел, Шакири (Zoua 83) - А. Frei (Cabral 90), Streller (капитан).

"Байерн": Ноайе - Lam (капитан) Badshtuber Боатенг Rafinha - Alaba, Timoshuk - Рибери (Mueller, 71), Кроос (Олич 89), Robben - Gomez.

Предупреждения: Abraham, 63 - Muller, 72, Rafinha, 83.

Съдия: Никола Рицоли (Италия).

Преди мача: как са двете "ВА"?

В случай на национални първенства ситуацията на отбора е различна. Баварците остават на трето място в Бундеслигата, зад по точки и двете "Борусия" и следващата неделя в Мюнхен очаква важно от гледна точка на турнир оглед на срещата с "Шалке" на. "Базел" като лидер в шампионата, след като достатъчно надеждна преднина пред най-близките си преследвачи. Започвайки очни ставки за да съответства на Отчетените четене. В сърцето на домакините от първата минута отиде Фрай, Streller и Шакири (летен шардана стане играч на "Бавария"), с което гостите се появи Анатолий Тимошчук, а Томас Мюлер остана в резерв.

Първо полувреме: Sommer, Нойер и рамката в разгара на

Двубоят започна с polumoment Марио Гомес, но вратарят на домакините Ян Зомер пред голмайстор на Германия в шампионата. Веднага Ян потвърди високата си класа, отразявайки влиянието от близко разстояние при изпълнение на Рибери след хвърляне от Робен. "Базел", каза атака по дясното крило, като извършва Shtaynhofer остра prostrelnuyu трансфер, което не е включено в целта вкара. След това дойде ред на новата дуел Рибери и Sommer, победителят от които отново се превърна в гол.

От колеги решиха да запазят Нойер, доброто, ситуацията помогна. Първо Shtaynhofer транзитно Лама гърдите на топката в наказателното поле, Streller удари, но не победи Мануел, а по-късно с глава от Dragovic успя Нойер и му желязо приятел. Начало на приятели, за да се намеси по-късно, когато Streller застрелян, след трансфер Пак Чу Хо падна.

Средният полувреме донесе спокойствие, което царуваше в средата на терена. Периодично топка притежание и тези, и други, но насочени удари във вратата, тя дойде редки. Впечатлението, че борбата за инициативата е заседнал в задръстване и Базел не са имали време за началото на мача, podospev само до екватора на първото полувреме. Може би "Бавария" изглеждаше убедителен, но да се материализират своите конкурентни предимства отделения Хайнкес не успяха до голяма степен се дължи застъпници грижи "Базел".

Геометрична структуриране, характерни за "Базел" Торстен Финк, абсолютно не е изчезнал с пристигането на Хайко Фогел. Навременно предпазна мрежа, непримиримост, рязкото подбора, агресивен натиск - всичко това с удоволствие се отглеждат върху швейцарския екип на футболисти. "Бавария" воюва прилича на упоритите туристи до Великата китайска стена - напразно, и да не се ползват.

Прекратяване на половин номер едно изцяло на половината от домакините, германците притежаваха топката привлечени да атакуват големи сили, но да се обадя най-малко един от най-обидни действия заплашителен език не се обръщат. Не е зле Марио Гомес подаде топката към целта и удар на някой друг от петнайсет метра, но удар заспа Sommer провали. В такава приятна атмосфера и правилното динамична игра е дошъл да се прекъсне съдията дори не смея да развали спокойната картина компенсирани минути.

Първата точка през втората половина имаше един човек при портата, която е трудно психологически тест през следващата уикенда. Марко Streller кон спечели борбата в Лама, дори и без използването на скок и изпрати топката към целта, но Нойер беше готова за подобна авантюра от своя капитан. След известно време на "Бавария" е преместен в позиционната атака, но Байерн са имали проблеми с последния пас.

Заместник Мюлер в първата минута на престоя си в областта са участвали в опасни моменти, изпращане Гомес почивка, но Марио не може да победи Sommer, а след това се затича към вратаря Мюлер. Томас получи предупреждение, но вратарят ранени, за щастие, не е причинил. Играта се успокои, се състоя в борбата най-вече в центъра на поле с лек наклон към половина на полето "Базел".

Vogel се оказа хитър ментор и тънко чувство на играта. Стана ясно в края на мача, когато Жак Зуа отлично владееха топката по линията на наказателното поле, otpasoval Стокър Валентин и умен дъно прати топката в целта! 1: 0! Домакините успяха да го доведе до победа, а сега швейцарската присъствие в 1/4 финалите не изглежда фантастично развитие.

Прав текст предаване на мача се състоя на LiveResult.Ru.

Като цяло Базел вид клон или да кажа по-малкият брат на Байерн :)) По същество, и баварците и Конфедерация (в този stituatsii-Bazeltsy) един narod- алпийски германци в допълнение са близки съседи, толкова повече осъзнавах Базел треньор Vogel е свързана с Бавария. Дори цветовете и имената на отбори като)) Цитиране местно Shtirlitsa: Един език, една нация, обединена Германия :)) Оказва се, тази двойка във всеки случай са германците, на Burghers)) Все пак, толкова повече искат да спечелят големи братя баварците, освен Бавария отбор е по-класен и перспективен в Шампионската лига! Истината и Базел отбор доста :) VORWATS DEUTSCHLAND!