Хладнокръвие, благоразумие и стабилност на пътя - ключът към успеха

Италианската Валентино Роси, по прякор Доктора е девет пъти световен шампион в пътно-състезателна в различни класове. Той е легенда, един от най-добрите и най-успешните мотоциклетни състезатели на всички времена.

Autoworld, Валентино Роси - лекар, който

На 17-годишна възраст той направи първото си професионален старт в Световния шампионат по MotoGP в клас 125cc, и следващата година Валентино спечели първата си титла. Сега той е в полза на отбора Movistar Yamaha MotoGP на номер 46.

Хладнокръвие, благоразумие и стабилност - основните характеристики на Валентино на пътя, за които той спечелва прякора Доктора. Поради тази причина той е в състояние да спечели толкова често. Но, от друга страна, в обикновения живот, Valentino щастлив и весел човек. Талантливият и харизматичен, понякога шофьорът се инсценира след победите си. Ето защо на шлема си в страни винаги е красива Слънцето и Луната - като две противоположности на един човек. Спортист, винаги и навсякъде избира жълто, които, по негово мнение, представлява енергията на слънцето и, разбира се, привлича вниманието.

Има две теории, защо Роси се нарича доктор. Първото посочва, че Валентино получиха диплома, която дава право на префикс "д-р". Валентино обяви втора баща по негово мнение, в Италия, когато се обърна към някой "доктор", че изказвам дълбоко уважение човек.

Роси дори наречени прякори като Valentinik (от думата «Paperinik» - «Супер Доналд Дък" в италианските комикси) и Rossifumi (защото Валентино беше ревностен фен на японската мотоциклет състезател Norifumi Абе).

Валентино - единственият мотоциклет състезател, който е толкова мил с избора на каската за състезанието: те са имали повече от 50. От тогава той се е явил на международната сцена специални шлемове италианската компания на AGV, която е собственост на Валентино, бяха произведени със завидна регулярност. Те впечатляват със своите модерни графики и моделиране на водача винаги участва. Точни копия на някои от неговите шапки могат да бъдат намерени в интернет, но да плащат за такава изложба ще има не по-малко от 50 000 рубли.

Роси е много суеверни, като всеки италиански. Преди състезанието, квалификация, или просто да се вози, преди да се на мотоциклет, той спира на разстояние от около 2 метра от мотоциклета и, огъване, докосване обувката си. След това, преди действителното мотора Валентино се свива и се прекланя глава. Най-вероятно той е бил просто говоря с него в приятелска и приспособима за победата. Един ден преди състезанието, до началото на пристигане, Роси всички действия се извършват в определен ред. Той прекарва известно време с мотора в нощта преди състезанието, проверка на местоположението на всички етикети върху него. Също така, преди всяко състезание Валентино постоянни приятели, отива в една и съща лента, винаги се разпорежда същите ястия и напитки и казва продължение фраза. Точно преди състезанието, той носи ръкавици и форма и е разположен на мотора винаги с една и съща последователност.

Роси втори в брой победи в Световния шампионат с 9 титли, а също и вторият най-голям брой победи Grand Prix - от които има 112. Първият запис е италианският мотоциклет състезател Джакомо Агостини, по прякор Преди Божественото. Въз основа на своите 15 световни първенства и 122 победи в Гран при.

Но в един от Валентино надмина Джакомо - той е първият в броя на подиума: 181 срещу 159.

Както Валентино Роси - единственият водач, който е печелил титли във всички съществуващи "подреждане на куба" кралския клас: 500ss, 990ss и 800ss.

Противно на правилата Валентино винаги е защитавал щастлив номер 46. Победителят в състезанието в следващото състезание трябва да се простира под номер 1, Валентино също избира номер 46. Той обяснява, че баща му спечели първата си победа, говорейки под този номер. Един и същ номер в идол на Вале, японската ездач Norifumi Абе.