ПредишенСледващото

Друг мач гост на 35-ия кръг на първенството на Англия срещу "Портсмут" Андрей Аршавин се срещна с капитанската лента и водеше за цяла част от Лондон "Арсенал". В навечерието на най-важните игри в полуфиналите на Шампионската лига, "Манчестър Юнайтед", Арсен Венгер е дал почивка главен капитан ", Сеск Фабрегас Арсенал" и Коло Туре за негов заместник. Тя не е включена в заявлението за мача Алмуния, Адебайор, Насри, Гибс.

Като обичайната си позиция полузащитник Аршавин, както подобава на капитан на отбора, е пряко свързан с всички цели, отбелязани в нетен на противника. Играта завърши с резултат 3: 0 в полза на лондонския клуб.

След голямо напречно български капитан на "Арсенал", Никлас Бендтнер, 13минути на мача, удря главата си откри резултата. След 39 минути игра Аршавин от един на един с вратаря, "Портсмут" беше прекъсната отклонява незаконно. Бендтнер удвои резултата от дузпа, спечелил бившият futbolisom Петербург "Зенит".

На 55 минута, защитник, "Портсмут", той блокира удар Аршавин направи за постигане на целта от защитник топката се е върнала към Карлос Вела, който го е изпратил в целта. След 79 минути игра Аршавин бе свален на ръба на собствениците на наказателното поле, за което беше изгонен Noe Pamaro.

Трябва да се отбележи, че български футболист в тази игра, получи първия си жълт картон, а феновете, "Портсмут" от безпомощен гняв го освиркаха целия мач.

Изглежда, че Аршавин може да устои на едно ниво с българските футболисти пред него свети в чужбина. Такива като Валери Карпин, Александър Mostovoi или Андрей Канчелскис. И никой няма да се учудя, ако Arshi ще остане капитан "Арсенал".

Екипът Венгер В, той прекарва 9 мача и отбеляза 6 гола, от които 4 гола в един мач с "Ливърпул" на "Анфийлд Роуд".