ФА Къп е добър, че екипът, който се скупчват в по-ниските дивизии на английския футбол има шанс да се конкурират с чудовищата на Висшата лига и в случай на положителен резултат, за да спечелят световна слава, докато на следващия кръг, докато не извадят някой по-силен или гладни за трофеи. Това "Престън Норт Енд", спечели съперници 1/32 Лондон "Арсенал", реши да покаже най-доброто им страна. Клубът, който взе последната си ФА Къп все още да играе в Бил Шанкли през 1938 г., се справили със задачата и показа брилянтна игра, напълно унищожаване на "артилеристите" в първата половина. Резултатът може да стане с 3: 0, обаче, "Арсенал" е в състояние да побере до прекъсване на минимално разстояние, а през втората половина, най-накрая хвана мача и вкара оказват върху "неуязвим", името на себе си prestontsy. И кой отново вкара решаващ гол в края на краищата? Разбира се, Оливие "удар скорпион" Жиру.

Крис Максуел ( "Престън Норт Енд"):

1) На 12-ти-та минута, Лукас Перес след перфектна otkidki пета от Giroud удари плътен удар от защитник, топката рикошира от крака защитниците, но това се е случило преди Крис започва да реагира на удар и топката отиде право, така че вратарят, Тя вече е изместен към близко ъгъл, не е трудно да улови топката.

2) На 34-ия минута AleksuIvobi успя да донесе Оливие Жиру да удобна позиция в наказателното поле, от което той може да се реши от времето, но вместо внимателно хвърли топката в наказателното "Престън", които искат да получат в главата ходене по отваряне Ivobi. но това не беше точен и топката мина встрани. Максуел се премества в французина, затваряне това пространство да се намери. Като се има предвид, че Жиру с лявата ръка, а той измести по-близо до ъгъла на терена, това беше най-правилното решение, разбира се, ще бъде да остане на близката греда, а след това няма да има шанс да се отрази по някакъв начин на въздействието на Алекс, в случай, ако топката преди всичко Той е достигната. Въпреки това, ако се окаже, че десняк Оливие, той щеше да бъде лесно може да се върти топката в далечния ъгъл за да даде или да Ivobi по-целево прехвърляне.

3) Аарон Рамзи напомни за съществуването си в 37-ата минута, с наслада, а не поставяне на главата топката в горния ъгъл, "Престън". Максуел обаче отново показа най-доброто им страна и хладнокръвно топката.

4) Веднага след почивката, вече е в 46-та минута, Рамзи себе си припомни отново, но този път той успя да вкара гол. След получаване на топката в центъра, в близост до наказание, той се мести в линията и отбеляза гол за десния ъгъл, топката беше плътно до полюса, а Максуел не са имали шанс да се отрази тази атака. Може би Крис ще струва да се премине по-близо до ъгъла, следвайки движенията на Аарон, но на първо място, имаше твърде много играчи, така че това ще последва един доста труден движенията Рамзи между тях, и второ, той може да се опита да постигне, а в ъгъла или улов вратарят на protivohode, той е дал да се направи много време и пространство.

5) 72-ата минута, когато от корнер, защитниците на "Престън" пропуснати Mustafi. той погледна нагоре и удари топката. Максуел стоеше точно на мястото, където удара падна, за да го отрази, той току-що бе вдигнат ръка. Странно е, че Крис не е пускал някой от защитниците на близката греда, но предвид местоположението му на вратата, той е, че в близост до пощата защитава. В това има смисъл. Когато сме изправени пред такава Раман компетентен екип, като "Арсенал", обикновено се отделят защитник до далечната греда, а той подготвени за това, че е вероятно да бъде на митинг, а не за доставка, както и въздействието, което тя ще има в района на близко ъгъл на вратата или центъра. Въпреки това, в присъствието на врага лагер на общите гиганта като Жиру. Вратари често поставят защитник на близката греда, а те самите са поставени по-близо до дългото чакане високите преференциални на "големия човек".

6) В 76-та минута Giroux. след отлично трансфер на Лукас Перес кара топката в мрежата, но съдиите видяха прав засада и целта беше отменена. Максуел променя към французите, но в този момент той е необходим, за да лети в него, Irayisos излетя към Пикет. да се опита да злепостави Оливие. Да се ​​отчита отражението на тази ситуация може да бъде само ако "Арсенал" напред себе си, за да запази равенството.

7) Алекс Iwobi платен добра, твърди удари дъното в 82-та минута, защитниците не са имали време да го покрие, но тя успя да Максуел. Хвани топката и прикова към земята. Крис изместен от дузпа след Ivobi. който му позволил да се отговори на тази атака правилно.

8) На 88-ата минута на "Арсенал" все пак успя да вкара победния гол. Mustafi хвърля топката в наказателното поле, където Giroud го чука на хода на Лукас Перес. че от своя страна хвърля петата обратно към французина, който koryavenko, с отскок от протектора на задната все още избутва топката в целта. Не е напълно ясно е защо Максуел първоначално не излезе от вратата, дори когато Pérez получи топката. Или когато отидох обратен трансфер до Жиру. Крис излизане му може да блокира стачка зона за това, обаче, е малко вероятно да го спаси от една отскочила, но коефициентите отразяват тази атака, някак си хване топката щеше да се увеличи значително.

1) Това е неприятно, когато първата възможност в мача завършва с превземането на вашата врата, но въпреки това, вратар "Арсенал" трябваше да се справям с. Още в седмата минута на играчите, "Престън" открита сметката. Добре е известно, че феновете на "Селтик", "Спартак" и "Евертън" Ейдън McGeady намерени в наказателното поле, "Арсенал" и неговия съотборник, Hyugilla. Той успя да вкара преди той повалил Монреал. но дори и това не спаси лондончани от целта, която падна на тревата Hyugill. себе си в ред, както изглежда, не е контролиране, тялото дава предаването Робъртсън. и светкавиците удряха в свободното му ъгъл. От Дейвид тук твърди, че не може да бъде, той видя, че Начо не е имал време за един играч, "Престън", и така започва да се сближат с Hyugillom. по-късно той се опитва да парира Робъртсън. но напразно, защото той също стоеше на гол линията, в по-добра позиция и топката отиде при него.

2) На 22 и 23 минута домакините имаха възможност да увеличи резултата два пъти, обаче, в случай на първия аспект, Mustafa може да блокира глава от Robertson. в случай на втората момента на нападението, "Престън", тя пропусна 100% шанс не е ясно какво предотвратено Робъртсън даде прост пас през приемания партньор, на когото отвори празна мрежа. И в двата случая Ospina действал правилно. Въпреки това, в първия случай, той инстинктивно направи крачка към гол линията, очевидно надявайки се, открадна топката, или да обърка противника, но се върна достатъчно рано и да успее да отговори с удар.

3) На 25-тата минута в доста сложна далечни разстояния удар и успя да провали Пиърсън. Топката се потопите в близост до ъгъла, но да приберат Ospina ъгъл топка и я прехвърлят на ъгъла. Такава техника гола размисъл е ефективна именно срещу подобни "профилиране топки", сякаш за да стандартен метод бухалка - пътуване по протежение на лентата и го взе за ръка, така че не се отнася тялото удря региона, съществува риск, че топката podskochet предната част на дланта и лети през портата ,

4) В 36-ата минута, Давид взе прибързано решение да се втурне към Галахър. Семинар чието предаване панти доведени до ъгъл на вратаря. Ospina не са имали време да се враг, а той от своя страна реши да хвърли на вратаря. И ако той не се е явил навреме във времето Начо Монреал. Положението може лесно да доведе до гол. Имайте предвид също така, че максимално усилия, за да се предотврати Галахър. Дейвид скочи, загуби стабилност и спирането на времето, и не е по никакъв начин да бъде в състояние да реагира на опасна ситуация, която е възникнала след Nacho спаси вратата, обаче, защита на "Арсенал" все пак успя да се справи.

5) На 40-тата минута, когато от корнер, Дейвид се опита да играе на изхода, но аз имам един лакът в лицето, а след това се ориентира играч "Престън" все още се извършва топката лети в мрежата, но целта не е от значение. Ще подчертая, че точка. Ospina късметлия, който атакува играч фаулиран. Ако той просто е ходил на жилища, без да изложи лакътя, Дейвид няма да имат време да се топка, и най-вероятно, времето за завършване на една и съща, и целта биха били отбелязани. Колумбийци трябва да играе в този момент pouverennee.

сметка на Максуел след мача се оказа 6 спестява, стъпките на вратаря Whoscored оценява на 6,8 точки. Ospina отразено едно попадение, но точно три пъти по-точно да даде пасове, осигуряване на 93% точност предавки. По време на колумбийския си игра има 6.4 точки. Като цяло, и двамата вратари, по мое мнение, са имали един мач на добро ниво, но имаше моменти, за които те не могат да бъдат хвалени.

Скоро се премине към анализ на действията на вратарите в мача, "Реал Сосиедад" - "Севиля". След това се опитайте да разберете играта на младия героичен Лука Макгий, е получила висока оценка от критиката, въпреки четири изпусна топката от лондончани в "Челси" игра - "Питърбъро".