старши кариера

ранен етап

Rakitskiy, Ярослав

В резултат на това в груповата фаза на Лига Европа "Шахтьор" спечели 1-во място и предава. Rakitskiy играл във всичките 6 мача. В началния игра срещу "Партизан" (4: 1) [18]. Ярослав подкрепя 67-та минута, за да се хранят Разван Рат до портите на Александър Radoslavlevich. В 1/16 "Шахтьор" призна британската "Фулъм", бъдещият финалист на турнира. В гостуванията си donchane допусна (2: 1) и като у дома си играе с равенство (1: 1), Ярослав взе участие и в двете срещи.

В Шампионската лига ", Миньор" е извършено с кръг на група. в която той спечели 1-во място, изпреварвайки "Арсенал", "Брага" и "Партизан". В 1/8 миньори окончателен удар италианския "Рома" с общ резултат (6: 2). В първия мач от четвъртфиналите срещу "Барселона", "Миньор" изгубени (5: 1), Ярослав Шахтьор вкара единствения гол в мача в 59-та минута. След мача, това беше няколко защитници Rakytskyy Ишченко и обвини за поражението на отбора. [22] Реваншът "Миньор" отново дава "Барселона" с резултат (0: 1) и беше елиминиран. "Барселона" в крайна сметка стана победител в турнира и за изхода "Миньор" в 1/4 финалите на Шампионската лига е най-добрият резултат в историята на клуба. Rakitskiy играл във всички 10 мача от Шампионската лига.

Шампионат на Украйна за пореден път спечели "Миньор", пред главния си съперник "Динамо" със 7 пункта. Ярослав е играл в 21 мача и вкара 1 гол ( "Kryvbas" на вратата). В миньори достигна финала за Купата, където победи "Динамо" с резултат (0: 2). Така направиха дубъл, печелейки титлата и купата.

Край на сезона сайта Football.ua Rakytskyy обявен за най-добър играч на първенството в Украйна и се оказа на символичен отбор на турнира [23] [24]. проучване на вестник "Спорт-Арена" Rakitskiy е обявен за най-добър защитник на сезона. [25] Също така по време на сезона се появи информация за интерес към него от "Арсенал", "Барселона", "Фулъм" и "Ювентус" [26] [27].

Международната кариера

След като спечели мемориала Lobanovskiy

Младежки отбор

Rakitskiy също удари офертата Яковенко на първенството, която се проведе в Дания, където той отиде в статута на един от лидерите на отбора. [31] В групата си, Украйна е на последно място 4-то място, като загуби от Англия. Чехия и Испания. Въпреки това, той се качи в символичен отбор на турнира и бе единственият представител на украинския национален отбор. [32]

национален отбор

След действащ е назначен Юрий Kalitvintsev. Rakitskiy играе под негово играе в 4 мача лидерство. В мача срещу Чили (2: 1), Rakitskiy подкрепя 36-та порта Луи Марина. След като той е играл мач с Швейцария (2: 2). В рамките на турнира за Купата на Кипър той играе в полуфиналния мач срещу Румъния. Rakitskiy отбеляза 23-та минута с това откри резултата в мача. В резултат на това Украйна спечели (2: 2 в основния път и 2: 4 дузпа) [37]. Крайният Ярослав не играе, и Украйна спечели турнир побеждавайки Швеция (1: 1 в редовното време и 5: 4 дузпа) [38]. Също така на Kalitvintseva той играе в един мач срещу Италия (0: 2).

Rakytskyy действа като централен защитник [44]. както често играе крило [45] [46]. Футболистът предпочита да играе в центъра на защитата. [47] Той често е сравняван с друг защитник на "Шахтьор" Дмитрий Chygrynskiy. [9] Често свързани с атаки и свързани към стандартните разпоредби от [31].

Той разполага с мощен далечни разстояния изстрел с левия си крак, хубаво центриране на скоростта и [3]. Игра с максимален ангажимент [23].